Фулъм с Бербатов пропусна своите шансове на "Емиратс" и преклони глава пред лидера (видео)

Арсенал запази първото си място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:0 Фулъм на "Емиратс" в лондонското дерби от 22-ия кръг. Два гола на Сантиаго Касорла (57' и 62') донесоха ценния успех на "артилеристите", който не дойде толкова лесно. Фулъм игра сравнително добре до първото попадение, като гостите дори можеха да поведат в резултата, след като създадоха няколко добри възможности пред вратата на Шчесни. Българския нападател на "котиджърс" Димитър Бербатов игра цял мач, като пред него не се откриха възможности за гол, но той задържаше добре топката и създаде един-два шанса за съотборниците си.

Берба, за когото медиите на Острова продължават да твърдят, че е в трансферните планове на Арсен Венгер, въпреки че французинът не признава това, започна като титуляр за гостите. Скот Паркър и Клинтън Демпси се завърнаха в стартовия състав на "котиджърс", а младият Дан Бърн също получи шанс да започне за Фулъм.

Съставът на Арсенал бе непроменен в сравнение с тези, които стартираха при победата над Астън Вила в началото на седмицата.

Още в петата минута "артилеристите" имаха чудесна възможност да открият резултата. Уилшир намери добре Йозил в наказателното поле, бившият играч на Реал стреля към опразнената врата, но Хангеланд изчисти пред голлинията. Последваха няколко неточни удара на Жиру и Касорла. Постепенно обаче Фулъм започна да поглежда към вратата на Шчесни и на два пъти стражът на домакините трябваше да спасява. Първо полякът изби много опасен изстрел на Сидуел, след който топката влизаше под напречната греда. Няколко минути след това Дежага бе изведен сам срещу вратаря, но Шчесни пак реагира добре и изчисти.

В 39-ата минута и Стекеленбург се намеси решаващо. Йозил изпълни пряк свободен удар, след който топката рикошира в стената и попадна в Саня, чиито изстрел бе избит от вратаря, който веднага след това парира и добавката отблизо на Жиру. В 42-ата минута Бербатов изведе много добре Каканиклич, който обаче си поведе дълго топката и Шчесни успя да улови.

Веднага след почивката отново Фулъм бе близо до гола. Удар на Бербатов бе блокиран, топката стигна до Бън, който я насочи с глава към вратата, но Мертезакер изчисти пред голлинията.  В 54-ата минута Стекеленбург отново се намеси на висота, избивайки силен изстрел на Гнабри. В 56-ата минута Фулъм като по чудо оцеля. Санти Касорла изпълни пряк свободен удар, след който се получи страхотно разбъркване, при което топката срещна гредата, Стекеленбург направи ново спасяване, а удар на Гнабри бе изчистен от голлинията.

Минута по-късно Арсенал вече водеше в резултата. Жиру пое добре с гръб към вратата, комбинира с Уилшир, който намери Касорла в наказателно поле. Испанецът стреля отблизо за 1:0. Пет минути по-късно отново той удвои. Центриране на Начо Монреал отляво бе изчистено в краката на Касорла, който от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Фулъм за втори път.

В 74-ата минута Подолски стреля от границата на наказателното поле, Стекеленбург изби, след което топката срещна гредата.

В добавеното време Дарън Бент пропусна идеална възможност да намали резултата.

Арсенал остава на върха с точка пред Манчестър Сити, а Фулъм е точно над зоната на изпадащите с 19 т.