Ливърпул навакса изоставане от два гола, но не успя да победи Астън Вила (видео)

Ливърпул направи грешна стъпка в битката за топ 4, записвайки равенство - 2:2, с Астън Вила на "Анфийлд". Мърсисайдци изиграха един от малкото си неубедителни двубои от началото на сезона и допуснаха бирмингамци да вземат аванс от два гола след попадения на Андреас Вайман (25') и Кристиан Бентеке (36'). Домакините успяха да изравнят благодарение на Даниел Стъридж (45') и Стивън Джерард (53'), но след това не съумяха да наложат очаквания натиск, който да доведе до пълен обрат.

Българското крило на Вила Александър Тонев не бе групата на бирмингамци за сблъсъка на "Анфийлд".

Гостите започнаха изключително силно и заслужено поведоха в резултата. Ашли Уестууд пропусна добра възможност в началото, а удар с глава на Киърън Кларк срещна гредата. В 25-ата минута Габриел Агбонлахор премина покрай Коло Туре, центрира в наказателното поле, където Вайман засече от един метър. Останаха съмнения, че австриецът бе в положение на засада, но такава така или иначе не беше маркирана. 11 минути по-късно Бентеке шокира публиката на "Анфийлд" за втори път. Агбонлахор центрира този път отдясно, Миньоле не успя да се намеси добре и топката стигна до нападателя, който я прави в опразнената врата.

Въпреки че играта на Ливърпул през тази първа част не вървеше, все пак домакините стигнаха до гол в добавеното време. Суарес подаде към Хендерсън, който пусна много хитро с пета към Стъридж. Английският национал стреля в далечния ъгъл за 1:2.

В 52-ата минута Джерард изведе по перфектен начин Суарес, който премина покрай Гузан. Стражът опита да прибере ръцете си, но въпреки това леко закачи уругваеца. Главният рефер Джон Мос отсъди спорната дузпа, която бе реализирана от Джерард за 2:2.

В 77-ата минута Суарес бе много близо до това да направи обрата пълен след много добре изпълнен пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри встрани.

Ливърпул остава на четвърто място с актив от 43 точки, а Астън Вила е десети с актив от 24 т.