Арсенал се върна на върха във Висшата лига (видео)

Арсенал се върна на върха във Висшата лига, след като победи като гост с 2:1 Астън Вила в последния мач от 21-ия кръг.

Головете за "артилеристите" паднаха в рамките на 59 секунди, а техни автори станаха Джак Уилшир (34) и Оливие Жиру (35).

През второто полувреме гостите от Лондон чувствително намалиха оборотите, което позволи на Вила да стигне до почетен гол чрез Кристиан Бентеке четвърт час преди края. Това върна надеждите на феновете на "Вила Парк", че отборът им може да стигне поне до точка, но те не се сбъднаха.

Двубоят беше белязан и от два сериозни инцидента. През първата част Нейтън Бейкър от Астън Вила беше уцелен в главата от топката. Играчът се строполи на тревата и изглежда беше загубил съзнание. Мачът беше прекъснат, докато му се оказнаше медицинска помощ, заради което първото полувреме беше продължено с осем минути добавено време. През второто полувреме влезлият като резерва халф на Арсенал Томаш Росицки получи удар в носа. Шурна кръв и чехът беше принуден да напусне терена, докато спре кръвотечението. В крайна сметка Росицки беше заменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Минута преди края Бентеке можеше да донесе равенството за своя отбор, след като отправи опасен удар с глава, но Шчесни се справи с опасността.

В крайна сметка Арсенал спечели и оглави класирането с 48 т., като свали от върха Манчестър Сити, който има 47.

Победата беше и сладък реванш за загубата с 1:3 на "Емиратс" в първия кръг, която постави под въпрос трансферната политика и работата на Венгер начело на Арсенал.

Гостите от Лондон нямат загуба на "Вила Парк" вече 15 мача поред. Хората на Венгер са записали осем победи и седем толкова ремита.