Леверкузен пречупи Фрайбург, Олич герой за Волфсбург (видео)

Байер (Леверкузен) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия след трудна победа с 2:1 срещу Фрайбург. Един от аутсайдерите в Бундеслигата затрудни максимално "апирините", но те си осигуриха място в следващата фаза с гол на привлечения от Байерн (Мюнхен) Емре Джан в 77-ата минута.

Началото беше перфектно за гостите и те откриха резултата още в 1-ата минута с точен удар на Роби Крюс, но Фрайбург не се предаде. Съставът на Кристиан Щрайх изравни в 19-ата минута чрез Матиас Гинтер, а през второто полувреме дори имаше възможности да стигне до пълен обрат, но класата си каза думата и Байер изтръгна победата.

Труден мач имаше и Волфсбург. "Вълците" елиминираха втородивизионния Инголщат с 2:1, но победното попадение падна чак в 89-ата минута. Отбеляза го влезлият като резерва Ивица Олич. Преди това Каюби изненадващо даде аванс на гостите, а Налдо изравни за Волфсбург.