Волфсбург нокаутира Фрайбург и задмина Шалке 04 (видео)

Намиращият се в отлична форма Волфсбург отнесе Фрайбург с 3:0 като гост в ранния неделен двубой от програмата на 15-ия кръг на Бундеслигата. Два бързи гола в началото, дело на Максимилиан Арнолд (8') и Ивица Олич (11'), донесоха солиден аванс на "вълците", а в заключителните секунди резервата Марсел Шефер оформи крайния резултат. Със спечелените три точки отборът на Дитер Хекинг измести Шалке 04 от петото място. Успехът е пети за Волфсбург в последните седем мача за първенство. На другия полюс е положението при Фрайбург, който със своята осма загуба остава под чертата.

Гостите нанесоха светкавичен удар в началото, като в рамките на три минути дръпнаха с 2:0. В 8-ата минута новоизгряващата звезда на германския футбол Максимилиан Арнолд заби петия си гол от едва девет участия този сезон. 19-годишният младеж прави много силна кампания и заради него ръководството на клуба е напът да откаже да продължи договора на звездата Диего. 180 секунди след попадението на Арнолд Ивица Олич изпрати домакините в нокдаун след точен изстрел за 2:0 за своя отбор.

През втората част Фрайбург направи опит да спаси поне точката, но изпусна две 100-процентови положения чрез Матиас Гинтер и Себастиан Керк. Първият стреля над гредата при празна врата, а вторият не уцели рамката, останал очи в очи с вратаря Диего Беналио.

В продължението на редовното време резервата Вили Евсеев изведе друг от смените - Марсел Шефер, който фиксира крайното 3:0 за Волфсбург.