Вече само победа дели Волфсбург от третото място (видео)

Намиращият се в отлична форма Волфсбург постигна шестия си успех в последните осем кръга в Бундеслигата, след като надигра Щутгарт с 3:1 на "Фолксваген Арена". Рикардо Родригес (38') преди почивката и Диего (53') и Иван Перишич (78') през второто полувреме зарадваха феновете на домакините, а Тимо Вернер (57') беше точен за "швабите". Така "вълците" вече са само на 3 точки от Борусия (Дортмунд) и Борусия (Мьонхенгладбах), които делят 3-4 място. В заключителния есенен кръг след седмица отборът на Дитер Хекинг гостува в Мьонхенгладбах.

Резултатът обаче можеше да бъде съвсем различен, тъй като Вернер пропусна три 100-процентови положения. 17-годишният талант показа, че все още му липсва хладнокръвие, за да решава мачовете на Щутгарт. От началото на сезона той има 4 гола и 4 асистенции в 14 участия. Днес той все пак успя да реализира за 1:2 от воле след подаване на Ведад Ибишевич. Преди това центриране на Родригес от фаул в 38-ата минута случайно влетя в мрежата, след като никой не игра с топката. В 53-ата минута позабравеният Диего напомни за себе си с попадение от фаул, като и късметът беше на негова страна заради рикошет в стената. В 78-ата минута резервата Перишич реши всичко с гола си за 3:1.

За Щутгарт това е трета загуба в последните четири мача и логично тимът е чак десети. Мачът срещу Волфсбург беше последен за бившия тим на Красимир Балъков преди зимната пауза, тъй като срещата от 17-ия кръг срещу Байерн (Мюнхен) беше отложена за 29 януари 2014 г.