Байерн продължава защитата на купата, Робен вкара гол и се контузи (видео)

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) се класира за 1/8-финалите на турнира след победа с 2:0 като гост на Аугсбург. Ариен Робен и Томас Мюлер вкараха головете в баварското дерби, но холандецът се контузи още в началото на мача и беше принудително сменен. Добрата новината за състава на Джосеп Гуардиола е завръщането в игра на Франк Рибери.

Както беше обещал, Гуардиола пусна най-силния си състав. Хавиер Мартинес застана пред четиримата защитници, Робен и Марио Гьотце атакуваха по фланговете, а в центъра действаха Тиаго Алкантара и Тони Кроос. На върха на атаката започна Марио Манджукич.

Първата интересна ситуация в мача беше пред вратата на Мануел Нойер. Даниел Байер реши да обстрелва германския национал от над 30 метра и топката застрашително профуча покрай гредата. Байерн отговори веднага на предизвикателството и откри резултата след перфектна триходова комбинация. Гьотце намери Манджукич, той отклони към Робен, който финитира защитник и стреля. Хитц спаси първия удар на холандеца, но топката се върна при него и този път прошка нямаше.

Мюнхенци играеха със самочувствие, а бранителите на Аугсбург нямаха отговор за пробивите на Робен. В 14-ата минута крилото на Байерн спринтира след поредното извеждащо подаване към него и беше грубо повален от излезлия да го пресрещне Марвин Хитц. Въпреки че страничният съдия беше вдигнал флага за засада, стражът на Аугсбург получи жълт картон, а Робен остана да лежи на тревата. Холандецът видимо изпитваше болка и Гуардиола го смени с Томас Мюлер.

До края на полувремето Халил Алтънтоп и Андре Хаан опитаха да затруднят Нойер с далечни изстрели, а Гьотце, Манджукич и Боатенг пропуснаха да удвоят преднината на гостите.

След почивката футболистите на Аугсбург започнаха да действат по-агресивно, а Байерн не успяваше да вкара втори гол и това направи обстановката още по-напрегната. В 66-ата минута Рибери се появи на мястото на Гьотце и веднага организира бърза контраатака, но сбърка с подаването към Мюлер. Десетина минути по-късно защитниците на Аугсбург не изчистиха топката след центриране от корнер, последва пас на Боатенг към Мюлер и той отблизо простреля Хитц.

При този резултат домакините създадоха две чудесни възможности за гол, но те бяха проиграни от Рафаел Холцхойзер и Раул Бобадийя.

Следващият мач на Байерн е гостуване на Вердер (Бремен) за първенство в събота.