Марек удари ЦСКА с 3:0 в Дупница! Шампионите със 7 победи от 7 мача

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) продължиха отличното си представяне в родната Суперлига и записаха 7-ма поредна победа от 7 мача. Шампионите, които са водени от Найден Найденов, удариха младия тим на ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:22, 25:19) в мач от 7-ия кръг.

Така Марек продължава да е убедителен лидер във временното класиране на Супрелигата с актив от 20 точки. Тимът на ЦСКА допусна едва втората си загуба от началото на сезона и въпреки поражението остана на 3-то място с актив от 13 точки. На трибуните бяха легендата на ЦСКА Борислав Кьосев, националният селекционер Камило Плачи, както и треньорът на Левски Боол Джузепе Лорицио.

Гостите от ЦСКА започнаха двубоя без капитана си Ивайло Стефанов, който остана в началото при резервите, за сметка на Бойко Бонев. Шампионите от Марек поведоха в началото на първия гейм 8:5 при първото техническо прекъсване.  Разликата нарасна на 4 точки при 14:10. Атака на Златан Йорданов по правата от зона 4 направи резултата 16:11 при второто техническо прекъсване. Последва ас на Венцислав Трифонов за 17:11. Андрей Николов намали до 14:19 с единична блокада. Георги Елчинов изведе Марек напред с атака по правата 20:14. ЦСКА намали до 16:21 след две поредни грешки в атака на дупничани. Гьорги Гьоргиев заби ас за 23:16. Георги Елчинов изведе Марек до геймбол при 24:17. Шампионите затвориха първата част с 25:18.

Втората част бе равностойна до 3:3. Марек поведе с 5:3 след ас на Златан Йорданов. Бранимир Грозданов намали до 4:5. Домакините дръпна с 3 точки при първото техническо прекъсване след сервис в аут на Георги Сеганов - 8:5. Марек поведе с 14:10. ЦСКА намали до 16:18 след пусната топка на Георги Сеганов. "Червените" сведоха разликата само до 1 точка при 18:19 след единичен блок на Яни Георгиев. Марек отново дръпна с 2 точки при 22:20, но ЦСКА изравни при 22:22 след тройна "червена" блокада и единичен блок на Андрей Николов. Марек все пак стигна до успеха във втората част с 25:22 след атака на Венелин Кадънков.

Волейболистите на Марек поведоха с 8:5 и 11:8 в началото на третата част. Разликата нарасна до 5 точки при второто техническо прекъсване 16:11. Гьорги Гьоргиев изведе Марек напред с 20:15 след ас.  Дупничани дръпнаха с 23:18 след грешка от начален удар за гостите. Атака през центъра на Мартин Иванов изведе Марек до мачбол при 24:19. Блок на Мартин Иванов донесе успеха на Марек в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма.

Венелин Кадънков заби 12 точки (1 блок, 65% ефективност в атака) за шампионите в първите два гейма, а Борислав Апостолов добави още 9 точки (1 ас, 4 блока, 57% ефективност в атака). Златан Йорданов също се отличи с 9 точки (1 ас, 1 блок).

Бранимир Грозданов заби 11 точки (1 ас, 1 блок) за ЦСКА, а Бойко Бонев, Андрей Николов, Тодор Костов, и Радослав Парапунов добавиха по 6 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 3, Венелин Кадънков 12, Златан Йорданов 9, Георги Елчинов 3, Борислав Апостолов 9, Венцислев Трифонов 7 - Мартин Божилов-либеро (Станислав Величков 3, Мартин Иванов 4, Йордан Пеев, Ангел Велков, Михаел Манджуков 5)
Старши-треньор: Найден Найденов
ЦСКА: Георги Сеганов 6, Милен Илиев 5, Бойко Бонев 6, Бранимир Грозданов 11,Тодор Костов 6, Андрей Николов 6 - Велизар Кьосев-либеро (Владимир Станков, Яни Георгиев, Радослав Парапунов 6)
Старши-треньор: Александър Попов.