Добруджа с 3:0 над Славия в София! Гостите измъкнаха втората част от 17:24 (ГАЛЕРИЯ)

Добруджа с  3:0 над Славия в София! Гостите измъкнаха втората част от 17:24 (ГАЛЕРИЯ)
Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа лесна 3-та победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха категорично като гости Славия с 3:0 (25:13, 26:24, 25:17) в мач от 7-ия кръг, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в столицата.

По този начин добричлии се изкачиха на 7-мо място във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 4 загуби, колкото имат и "белите", които се смъкнаха 8-ми с по-лошо геймово съотношение. В следващия 8-ми кръг Добруджа е домакин на Ботев (Луковит), а Славия гостува на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са в събота (7 декември) от 18,00 часа и в неделя (8 декември) от 16,00 часа.

Срещата започна отлично за гостите от Добрич, които бързо дръпнаха с 8:2 до първото техническо прекъсване. Постепенно разликата нарасна до 12:4 и 16:6 след атака в аут на Александър Горбатков от "белите". Резултатът стана 20:9 след блокада на Светослав Арнаудов. В крайна сметка Добруджа взе спокойно гейма с убедителното 25:13 след блок-аут на черногореца Йован Чулафич.

Втората част тръгна равностойно до 3:3, след което Славия поведе с 8:3 след два аса на играещия треньор Иван Димитров и блокади на разпределителя Владислав Стоянов и Даниел Димитров. Постепенно разликата нарасна до 13:6 след силни контри на Александър Горбатков и Иван Димитров. Прекъсването, което поиска наставникът на Добруджа Мирослав Живков, даде ефект и добричлии стопиха изоставането си до 9:13 след аут на Горбатков и блокада на Калоян Канев. Втората техническа пауза пък дойде при резултат 16:12 за "белите" след атака на Иван Димитров. Двата тима продължиха равностойно до 20:15 за домакините след блок-аут на Горбатков. Славия стигна до геймбол при 24:17. Добруджа успя да спаси 7 геймбола и да изравни при 24:24 след няколко грешки на славистите и две блокади на Светослав Арнаудов и Калоян Канев. Момчетата на Миро Живков измъкнаха и гейма с 26:24 след нов блок на Арнаудов.

В началото на третия гейм Добруджа бързо поведе с 5:2 след грешка на Николай Костадинов и контра през центъра на Илия Петков. Техническата пауза пък дойде при резултат 8:3 след технична атака на Калоян Канев. До второто техническо прекъсване разликата нарасна до 16:8 след поредица от грешки на "белите" и атака на Йован Чулафич. Двата отбора продължиха равностойно до 20:12 след атака от втора линия на влезлия като резерва Петър Милушев. Добричлии безпроблемно спечелиха гейма с 25:17 след блокада на Илия Петков, а с това и мача с 3:0.

Калоян Канев (1 блок и 52% ефективност в атака) и Светослав Арнаудов (7 блока!!! и 56% ефективност в атака) станаха най-полезни за Добруджа съответно с 13 и 12 точки за победата. За тима на Славия над всички бе Александър Горбатков с 19 точки.

СЛАВИЯ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (13:25, 24:26, 17:25)
СЛАВИЯ: Владислав Стоянов 1, Александър Горбатков 19, Николай Костадинов 4, Даниел Димитров 2, Иван Димитров 10, Ивайло Енев 5 - Мартин Иванов-либеро (Милан Миланов, Янко Делчев)
Старши-треньор: Иван Димитров
ДОБРУДЖА: Димитър Иванов 6, Калоян Канев 13, Йован Чулафич 9, Илия Петков 5, Светослав Арнаудов 12, Христо Енков 2 - Христо Христов-либеро (Жулиен Георгиев 2, Стефан Стоянов, Петър Милушев 3, Михаил Стоев 1)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Снимка: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача СЛАВИЯ - ДОБРУДЖА 07 3:0 - ТУК!!!