Пирин с драматично 3:2 над Левски Боол в Суперлигата

Волейболистите на Пирин (Разлог) най-после прекъснаха серията си от 4 поредни загуби в Суперлигата. В среща от 7-ия кръг момчетата на Йордан Мицин се вкараха в третата си поредна петгеймова драма, но този път излязоха като победители след 3:2 (23:25, 25:22, 25:18, 21:25, 15:8) над Левски Боол.

Страхотната игра на разложката блокада (9 точки) в първия гейм не бе достатъчна, за да компенсира многото непредизвикани грешки на отбора и по-добрата атака на Левски и "сините" го спечелиха с 25:23. Във втората част домакините натиснаха противника със сервис, принудиха го да греши и изравниха след 25:22. Те бяха още по-убедителни в третия гейм, като отново блокадата имаше основна заслуга за крайното 25:18. На свой ред софиянци показаха много добра игра на сервис и на блокада в четвъртия гейм и след 25:21 вкараха мача в тайбрек. В този решаващ пети гейм обаче Пирин наложи пълно надмощие и го спечели с категоричното 15:8.

Най-резултатен в мача стана Симеон Александров с 26 точки (3 блока, 2 аса, 40% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за Левски. Най-резултатен за победителите стана Розалин Пенчев с 22 точки (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане), а Илиян Божков добави 19 точки (6 блока!!!, 1 ас и 32% ефективност в атака) за успеха.

За "сините" това също беше трети пореден петгеймов мач, но и трети пореден загубен тайбрек. Те остават на 5-то място във временното класиране с 12 точки след 3 победи и 4 загуби. Пирин е 8-ми с 9 точки също след 3 победи и 4 загуби.
ПИРИН: Чоно Пенчев 2, Илиян Божков 19, Розалин Пенчев 22, Благовест Катранджиев 15, Петър Ненков 11, Ивайло Великов 11 - Петър Каракашев-либеро (Атанас Видин, Норман Недков)
Старши-треньор: Йордан Мицин
ЛЕВСКИ: Георги Манчев 1, Смилен Мляков 11, Симеон Александров 26, Златко Кьосев 5, Иван Латунов 6, Христо Цветанов 7 - Ивайло Лалов-либеро (Велизар Чернокожев, Денимир Димитров 2)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)