КВК Габрово излезе начело в Суперлигата след 3:0 над Арда

Волейболният отбор на КВК Габрово записа седма победа в Суперлигата и шеста поред, и оглави таблицата за временното класиране преди днешния двубой на шампиона Марек Юнион Ивкони срещу ЦСКА в Дупница. В зала "Орловец" избраниците на наставника Любомир Герасимов приеха 10-ия в подреждането – Арда (Кърджали), и се наложиха с чистото 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) за час и 18 минути игра, в мач от 7-ия кръг.

В отсъствието на Красимир Стефанов и Костадин Стойков, които се възстановяват от травми, капитан на тима беше националът Станислав Петков. В стартовия състав бяха още Николай Кичуков, Иван Власев, Красимир Гайдарски, Стоян Вулджев, Минчо Минчев и Добромир Иванов. В първия и втория гейм Добромир Димитров влизаше като смяна, а в третия започна вместо Кичуков. Игрови минути записаха също Костадин Гаджанов, Илиян Георгиев и Атанас Митев.

Вицешампионите доминираха изцяло в мача и превъзхождаха отбора на Арда във всички компоненти. В типичния си стил Неенв Нешев и компания се опитаха да изнервят волейболистите на габровския тим, но домакините не се поддадоха. Още в първия гейм стана ясно, че класите са различни. След като натрупа сериозна разлика от 5-6 точки, КВК Габрово затвори спокойно частта с 25:22, след атака от зона 6 на Станислав Петков. Във втория гейм домакините бяха още по-убедителни и се наложиха с 25:20,  а в третия буквално отказаха съперниците си след 25:16.

Минчо Минчев стана най-резултатен за габровския тим с 15 точкиа (1 ас, 1 блок и 50% ефективност в атака), а Стоян Вулджев записа 11 точки (1 блок, 56% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за успеха. С по 9 точки за Арда завършиха Кристиян Пенчев, Кирил Хаджиев и Невен Нешев.

Следващият мач на КВК Габрово в първенството е на 14 декември (събота), отново в зала "Орловец", срещу състава на "Добруджа 07" (Добрич). Преди това обаче волейболистите на габровския тим ще изиграят двата си мача от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на CEV срещу белгийския Префаксис (Менен). Първият е в четвъртък (5 декември) в Рьозеларе, а реваншът ще бъде седмица по-късно на 10 декември (вторник) в зала "Орловец".
КВК ГАБРОВО: Николай Кичуков 3, Минчо Минчев 15, Станислав Петков 9, Стоян Вулджев 11, Иван Власев 7, Красимир Гайдарски 8 - Добромир Иванов-либеро (Добромир Димитров 3, Атанас Митев, Костадин Гаджанов 1, Илиян Георгиев)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
АРДА: Константин Митев 2, Кирил Хаджиев 9, Кристиян Пенчев 9, Невен Нешев 9, Георги Димитров 5, Младен Кавалджиев 2 - Теодор Маринов-либеро (Делчо Раев 2, Димитър Калчев)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)