Марек с 5 победи от 5 мача! Шампионите прегазиха и Добруджа с 3:0

Шампионите от Марек Юнион Ивкони продължиха с блестящото си представяне във волейболната Суперлига на България, след като записаха 5-та поредна победа от 5 мача. Възпитаниците на Найден Найденов удариха като гост новака Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:19, 27:25, 25:19) в мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Добротица", и записаха 5-ти пореден успех с 3:0.

С тази победа Марек продължава да е лидер във временното класиране с 15 точки и геймава разлика 15:0 и мач по-малко.

Възпитаниците на Мирослав Живков влязоха малко плахо в двубоя и позволиха първата част да им се изплъзне още в самото начало, когато Марек поведе с 8:4 и 16:11. Постепенно обаче домакините се отпуснаха и видяха, че участникът в Шампионска лига също има слаби места. Първото равенство в резултата дойде при 9:9 във втория гейм когато Венци Трифонов бе хванат на блок при атака през центъра. Добруджа дори поведе при 14:13  и стоеше плътно в резултата до съперника си чак до решителните разигравания в частта. При 22:23 в полза на гостите бе вдигнат и жълт картон за тима от Добрич за оспорване на съдийско решение. Ситуацията бе в рамките на нормалното и единствено допринесе за повече адреналин в залата без да се стига до ексцесии. С отлично пускане за 26:25 Гьорги Гьоргиев демонстрира класа и спокойствие, което пък все още не достигаше на домакините, за да се преборят за гейма. В третата част Марек държеше случващото се на полето под контрол, докато Добруджа опитваше да извлече максимума от всяка ситуация.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 0:3 (19:25, 25:27, 19:25)