Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Ботев (Луковит) с чисто 3:0 над Дунав (Русе)

Волейболустите на Ботев (Луковит) записаха категорична победа над Дунав (Русе) с 3:0 (26:24, 25:20, 25:16) и вече може да се похвали с два успеха на сметката си в Суперлигата на България.

Двубоят в Луковит започна по-добре за гостите, който още от съблекалнята поведоха с 8:3. Верните фенове обаче бързо събудиха Ботев и момчетата на Петьо Драгиев изравниха още при 9:9. Дунав обаче продължи да стои добре в мача и отново дръпна с няколко точки, като на второто прекъсване водеше с 16:14. Домакините продължиха да вдигат оборотите и съумяха да влязат с добър аванс в разиграванията над 20-та точка, когато водеха с 23:20 и 24:21. Доброто представяне на русенци в гейма бе украсено с изравняване за 24:24, но все пак силите им не стигнаха за обрат. Спечелената първа част даде повече самочувствие на Ботев и тимът от Луковит набързо затвори следващите два гейма в своя полза.

Влезлият като резерва за Ботев Иван Маринов (1 блок, 2 аса и 54% ефективност в атака) и Пламен Драгиев (2 блока, 4 аса, 38% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) станаха най-полезни съответно с 16 и 15 точки за победата. За тима на Дунав Ангел Павлов и Теодор Бодуров реализираха съответно 10 и 9 точки.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (26:24, 25:20, 25:16)
БОТЕВ: Спас Байрев, Пламен Драгиев 15, Пламен Тодоров 4, Любомир Величков 3, Данаил Попов 4, Мирослав Братанов 12 - Денислав Георгиев-либеро (Христо Петков 3, Теодор Чипилов, Иван Маринов 16, Петър Бъчваров 2)
Старши-треньор: Петьо Драгиев
ДУНАВ: Павел Душков 6, Теодор Бодуров 9, Красимир Миронов, Ангел Павлов 10, Георги Господинов 1, Костадин Николов 7 - Валентин Йорданов-либеро (Стаменов, Иван Иванов, Денислав Димитров 1, Симеон Георгиев 1)
Старши-треньор: Христо Илиев.