Ева Янева с 8 точки, Кан с 8-ма поредна победа във Франция

Българската волейболистка Ева Янева игра във втори пореден мача като резерва за своя клуб Кан. Кан победи като гост Кане-Рошвил (Льо Кане) с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 25:15) в последната среща от 8-ия кръг на френската Лига А.

Ева Янева не започна мача, като титулярка, но се появи в игра още през първата част на мястото на Лаура Партенио и остана на игрището до края на мача. Българката завърши мача с 8 точки (1 ас, 37% ефективност в атака, 93% позитивно посрещане) за 8-ата поредна победа на Кан.

Италианката Надя Чентони заби 18 точки (3 блока), а холандката Марет Гротюс добави 15 точки  за успеха на Кан. Сръбкинята Милена Рашич се отличи с 11 точки ( 1 ас, 2 блока).

Маева Орли бе най-резултатна за Льо Кане със 17 точки, а Александра Юпитер добави още 15 точки.

След тази победа, преднината на Кан на върха в класирането стана вече 4 точки.  Ева Янева и съотборничките и имат актив от 24 точки и 24:1 гейма, следвани от АСПТТ Мюлуз на Петя Цекова с 20 точки.  Следващият кръг е на 22 и 23 ноември.

ЛА КАНЕ - КАН 1:3 (23:25, 17:25, 25:22, 15:25)

ЛА КАНЕ: Маева Орли 17, Александра Юпитер 15, Мейлъри Стю 4, Мириам Клостер 11, Саня Бурсак 4, Марина Дзамбели 5 - Нина Росич-либеро (Анаис Дешан-либеро, Ким Новак, Елизабет Федели 6)
Старши-треньор: Рикардо Маркези
КАН: Марет Гротюс 15, Фрея Албрехт 6, Илка Ван Дер Вивер 6, Лаура Партенио 1, Надя Чентони 18, Милена Рашич 11 - Киара Арканджели-либеро (ЕВА ЯНЕВА 8, Дебора Ортшит-либеро, Корина Сушке-Фойгт 1)
Старши-треньор: Ян Фен.