Халеп надви Иванович след трисетова битка и е на финал в София

Поставената под №1 Симона Халеп е първата финалистка на Турнира на шампионките в зала "Арена Армеец" в София. Румънката записа четвърта победа от четири мача в българската столица, като на полуфиналите днес надигра бившата №1 в света Ана Иванович с 2:6, 6:1, 6:3.

Първа сервираше Иванович и тя спечели откриващото си подаване, макар че това не стана лесно. Халеп отговори с гейм на нула, след което осъществи пробив. Сръбкинята обаче веднага го върна и резултатът стана 2:2. В петия гейм Иванович отново имаше трудности на свой сервис, но отрази 2 брейкпойнта и излезе напред в резултата - 3:2. Веднатга след това бившата №1 в света реализира пробив на нула. Шампионката на "Ролан Гарос" за 2008 година успя да затвърди пробива и поведе с 5:2, макар че отново трябваше да спасява брейкпойнт. Иванович спечeли пети пореден гейм и затвори с 6:2 първия сет.

След края на първия сет Халеп взе медицински таймаут, като изглежда имаше проблеми с гърба.

Втората част започна с пробив в полза на Халеп, който румънката затвърди за 2:0. След това Иванович загуби подаването си на нула, а авансът на румънката набъбна на 4:0, въпреки че тя трябваше да отрази 2 брейкпойнта в четвъртия гейм. Ана сложи край на серията на Симона, намалявайки изоставането си на 1:4. Халеп обаче взе следващите два гейма и изравни резултата в сетовете.

Решаващият трети сет започна с пробив за Иванович. След страхотна битка във втория гейм сръбската тенисистка успя да си спечели подаването, а веднага след това реализира пробив за 3:0. Халеп обаче не се предаде и намали на 2:3, като в петия гейм се измъкна от 0:40 при свой сервис.

В този момент Иванович поиска на корта да дойде физиотерапевт, а след подновяването на играта Симона изравни за 3:3. Невероятната серия на Халеп продължи и румънката не даде повече геймове на противничката си, и намери място на финала, където ще се изправи срещу Анастасия Павлюченкова или Саманта Стоусър.