Торес посече Ман Сити с гол в последната минута след ужасяваща грешка (видео)

Драматичен късен гол на Фернандо Торес в последната 90-а минута донесе победата на Челси с 2:1 над Манчестър Сити в екшън-дерби на "Стамфорд Бридж". Гостите допуснаха изключително нелеп гол, след като Джо Харт и централният защитник Матия Настасич не се разбраха за една изритана топка и сръбинът я прати по посока на вратата, преодолявайки собствения си страж. По пътя си към аутлинията топката бе догонена от Фернандо Торес, който я прати в мрежата за 2:1 в полза на Челси.

По този начин "сините" се изкачиха на второто място в класирането с равни точки с Ливърпул - по 20, на две зад лидера Арсенал. Манчестър Сити пък вече е шести след третата си загуба от началото на сезона.

Германският нападател Андре Шюрле даде аванс на Челси в 33-ата минута на двубоя. Той получи топката "на тепсия" от Фернандо Торес, който проби по дясното крило и пусна пас успоредно на вратата, за да прати неговият колега в предни позиции коженото кълбо в мрежата на Джо Харт за 1:0. С асистенцията си Ел Ниньо изкупи своята вина за един невероятен пропуск, който направи само няколко минути по-рано. Тогава испанецът бе изпуснат от защитата на гостите и се озова сам срещу вратаря, но прати топката над гредата.

Само три минути след гола на Шюрле Торес разтресе и горната греда зад Харт след свое феноменално изпълнение. Той стреля по диагонала през краката на съперников бранител, топката прехвърли безпомощния вратар, но за негово съжаление срещна горната греда на рамката.

Тимът на Манчестър Сити се върна в мача само четири минути след подновяването на играта за второто полувреме. Самир Насри изведе Серхио Агуеро с пас в дълбочина зад защитата на домакините, а аржентинският национал нанесе фантастичен удар, с който не остави шансове за реакция на Петер Чех преди топката да се забие точно под горната греда за 1:1.

След това попадение "гражданите" имаха още няколко силни минути, в които натиснаха съперника си в неговта половина, но без да успеят да застрашат сериозно Петер Чех. Впоследствие Челси се окопити и започна да търси по-настойчиво победния гол. След няколко разбърквания в наказателното поле на гостите, в последната 90-а минута домакините все пак стигнаха до победен гол. Те се възползваха от грешка в отбраната на Манчестър Сити, която за пръв път бе в този състав - с централна двойка Матия Настасич и Мартин Демикелис. Сърбинът не видя излизащия напред Джо Харт и върна топката в наказателното си поле, с което преодоля вратаря и остави на Торес изключително удобна позиция за гол, от която Ел Ниньо се възполза, за да донесе победата на "сините".