Фламини ще бъде извън терена поне две седмици

Полузащитникът на Арсенал Матийо Фламини ще бъде извън игра поне две седмици заради травма на слабините, обявиха от английския клуб. Халфът ще пропусне домакинския мач срещу Борусия Дортмунд (Германия) от Шампионската лига във вторник, дербито с Ливърпул следващата събота и двубоя с Челси от турнира за Купата на Лигата.

Френският футболист беше сменен в 37-а минута при победата на Арсенал с 4:1 над Норич Сити във Висшата лига миналата събота заради мозъчно сътресение. Той започна като титуляр вчера при успеха като гост на Кристъл Палас, но още в осмата минута напусна контузен терена. Фламини се очаква да се върне на терена за гостуването на Манчестър Юнайтед на 10-и ноември.