Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Наказателна акция на Челси срещу Шалке (видео)

Отборът на Челси постигна важна победа при гостуването си на Шалке 04 в мач от Група "Е" на Шампионската лига. Англичаните победиха с 3:0, благодарение на два гола на Фернандо Торес и едно попадение на Еден Азар. Играчите на Жозе Моуриньо изиграха много правилно тактически двубоя и се възползваха по отличен начин от създадените си положения.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута, когато при едно изпълнение на корнер топката стигна до Фернандо Торес, който бе оставен непокрит на задната греда и с глава без проблеми вкара. В следващите минути домакините наложиха натиск и бяха близо до изравняването. Първо Джермейн Джоунс бе изведен на стрелкова позиция сам срещу Чех, но вратарят изби. Малко по-късно Роман Нойщатдер можеше да вкара с глава но стражът на гостите отново бе на мястото си.

В началото на втората част домакините отново тръгнаха масирано напред, но това им изигра лоша шега в 69-ата минута. Тогава резултатът стана 2:0 в полза на Челси. След грешка в атаката на Шалке, гостите организираха скоростна контраатака, при която Еден Азар подаде към Оскар, който от своя страна надбяга защитник и намери Торес сам срещу вратаря. Испанецът хладнокръвно преодоля стража и вкара на празна врата.

В следващите минути Челси отново се прибра в собствената си половина и дебнеше за нови грешки в атаката на Шалке. Така се стигна до 87-ата минута, когато Азар взе топката на скорост срещу само един противник и след като го преодоля прониза за трети път вратата на съперника.

Така Челси се изравни с днешния си съперник по точки на върха на класирането в групата. Двата тима имат по шест точки, но лондончани са с по-добра голова разлика. Следват Базел с четири и Стяува с една.

ШАЛКЕ - ЧЕЛСИ 0:3