Тотнъм пак се провали на "Уайт Харт Лейн", Къркич с първи гол в Англия (видео)

Тотнъм за пореден път разочарова своите фенове с представянето си на "Уайт Харт Лейн", след като "шпорите" загубиха у дома с 1:2 от Стоук Сити. Боян Къркич (6') откри резултата с дебютния си гол в Премиър лийг, а Джонатън Уолтърс (33') удвои до почивката. Насер Шадли върна един гол в 78-ата минута, а пет минути преди края домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Кайл Ноутън. Въпреки това Тотнъм опита финален натиск, но "грънчарите" устояха и се поздравиха със заслужен успах.

В самото начало домакините можеха да излязат напред в резултата, след като Шадли проби добре отдясно и центрира към далечната греда, където Хари Кейн засече плонжирайки, но Лорис успя да улови. Вместо това обаче Тотнъм допусна гол след страхотен пробив на Боян Къркич, който отбеляза първия си гол в Англия. Попадението обърка домакините и всяка атака на Стоук вещаеше голова опасност пред вратата на Лорис. В 33-ата минута Маме Бирам Диуф проби и центрира към Уолтърс, който отблизо простреля стража на "шпорите" за втори път.

В 58-ата минута Кейн отново бе близо до гола, след като засече с глава центриране на Ламела от пряк свободен удар, но топката премина встрани от целта. В 74-ата минута пък Нзонзи пропусна добра възможност за Стоук.

Шадли върна надеждите на домакините със страхотен гол в 78-ата минута. Белгиецът засече от воле центриране на Дани Роуз и от много малък ъгъл простреля Бегович.

В 85-ата минута Ноутън получи директен червен картон, тъй като препъна откъсващия се Моузес, след като бе последен в отбраната на Тотнъм. Малко след това Лорис спаси "шпорите" от трети гол, избивайки удар на Айрлънд.

С успеха Стоук се изкачи от девето място във временното класиране, докато Тотнъм е 12-и.