Добруджа срази ЦСКА с 3:1 насред София (ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Добруджа 07 (Добрич) стартира с победа участието си в Суперлигата за мъже, след като успя да се наложи като гост ЦСКА с 3:1 (25:16, 25:23, 20:25, 25:20) в столичната зала "Васил Симов" в София, в мач от I кръг.
ЦСКА загуби от Добруджа с 1:3
Срещата ЦСКА - Добруджа 07, както и всички останали двубои от I кръг на Суперлигата за мъже, започнаха с минута мълчание в чест на загиналия наскоро бивш волейболист на Добруджа, Славия, ЦСКА и Монтана Петър Кирчев.
Завръщане в състава на ЦСКА направи бившият национал Христо Цветанов, който отново облече "червената" фланелка.
Като помощник на Александър Попов се завърна и Даниел Пеев, който през изминалия сезон води бургаския Нефтохимик. Александър Попов пък заложи в стартовия състав и на двама много млади волейболисти - 16-годишният Пламен Шекерджиев и на 17-годишният Радослав Парапунов. "Червените" започнаха в стартовия състав и с бившите национали - 41-годишният Ивайло Стефанов и 36-годишният Христо Цветанов.
За Добруджа дебютираха бившият национал Костадин Стойков, националът Венцислав Рагин  и Димитър Маринков.
Двубоят ЦСКА - Добруджа започна добре за гостите от Добрич, които бързо поведоха с 4:1 след ас на Светослав Арнаудов. Възпитаниците на Мирослав Живков дръпнаха с 8:4 при първото техническо прекъсване. "Добружанци" уверено продължиха да водят в резултата с 14:9 и 21:12 и лесно спечелиха първия гейм с 25:16.
Втората част започна много по-равностойно. Волейболистите на ЦСКА успяха да поведат с 8:7 при първото техническо прекъсване. Атака на Радослав Парапунов и 14:12. "Червените" дръпнаха с 16:13 при второто техническо прекъсване. ЦСКА поведе с 21:19 след двойна блокада срещу атака на Валентин Димов. Добруджа изравни при 21:21 след двоен блок срещу атака на Радослав Парапунов. Домакините успяха пак да поведат с 22:21 след атака на Пламен Шекерджиев. Добруджа изравни при 22:22 и поведе с 23:22. Волейболистите на ЦСКА изравниха при 23:23, но силите във втория гейм и стигнаха само за толкова. Последваха две поредни мощни атаки на Костадин Стойков и Добруджа спечели втората част с 25:23.
Гостите от Добрич поведено още в началото на третата част с 8:5 при първото техническо прекъсване. Красимир Георгиев намали до 9:11 с атака през центъра. "Червените" съкратиха разликата само на 1 точка при 10:11 и 11:12. ЦСКА израниха при 14:14 след дълго разиграване завършено от Радослав Парапунов. Равенството се запази до 17:17, след което "червените" дръпнаха с 3 точки при 20:17. Атака на Велизар Кьосев по блокадата от зона 4 и 21:18 за ЦСКА.  Домакините поведоха с 23:19 след ас на Георги Сеганов. ЦСКА спечели третата част с 25:20 след перфектна двойна блокада.

Велизар Кьосев, който имаше основен принос за успеха на "червените" в третата част, остана в игра за ЦСКА и в четвъртата, която започна равностойно до 6:6. Добруджа дръпна с 8:6 след ас и добър сервис на Стефан Стефанов. Постепенно момчетата на Мирослав Живков поведоха по-убедително с 12:9 и 19:16. Красимир Георгиев намали разликата само до 1 точка при 18:19. Валентин Димов изведе Добруджа до мачбол при 24:19 след две поредни отлични атаки. Велизар Кьосев направи 20:24, но гостите затвориха гейма с 25:20 и спечелиха мача с 3:1 гейма.

Трима играчи на Добруджа 07 станаха най-полезни за победата с по 14 точки - Валентин Димов (2 блока, 2 аса, 36% ефективност в атака, 63% позитивно и 20% перфектно посрещане), Костадин Стойков (1 блок и 39% ефективност в атака) и Светослав Арнаудов (1 блок, 1 ас и 86% ефективност в атака). За "червените" Радослав Парапунов (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака) и Красимир Георгиев (2 блока и 92% ефективност в атака) реализираха съответно 14 и 13 точки, но и това не помогна за успеха.
ЦСКА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (16:25, 23:25, 25:20, 20:25)
ЦСКА: Георги Сеганов 6, Ивайло Стефанов 3, Красимир Георгиев 13, Радослав Парапунов 14, Пламен Шекерджиев 10, Христо Цветанов 11 - Мартин Иванов-либеро (Владимир Станков, Велизар Кьосев 5, Тодор Костов)
Старши-треньор: Александър Попов
ДОБРУДЖА: Венцислав Рагин 12, Валентин Димов 14, Костадин Стойков 14, Светослав Арнаудов 14, Димитър Маринков 10, Стефан Стоянов 3 - Христо Христов-либеро (Петър Милушев, Илия Петков, Хрисот Енков, Николай Тодоров-либеро)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ДОБРУДЖА 07 1:3 - ТУК!!!