ЦСКА с първа победа в Суперлигата след 3:0 над Миньор (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА победи като домакин Миньор (Перник) с 3:0 (25:20, 25:20, 25:21) в мач от 3-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в столичната зала "Васил Симов".

Така "червените" записаха първа победа в първенството, след като на старта отстъпиха на силния отбор на Добруджа 07 (Добрич) с 1:3. Армейците, обаче, са с мач по-малко заради отложена среща с КВК Габрово в миналия кръг. Така момчетата на треньора Александър Попов имат в актива си една загуба и една победа, и с 3 точки заемат 6-то място във временното класиране. Съставът на Миньор пък записа второ поражение досега, като с 1 победа и 2 загуба и 3 точки заема 7-ма позиция в таблицата.

Волейболистите на Миньор се опитаха да бъдат сериозен опонент на ЦСКА, като взимаха инициативата в началото на първия и третия гейм. Младият състав на "червените", обаче, воден от двамата опитни състезатели Ивайло Стефанов и Христо Цветанов, не допусна изненади, като във втората част на геймовете домакините доминираха изцяло. В първия гейм при равенството 10:10, опитният бивш национал Ивайло Стефанов показа нагледно какво е класа, като застана на крайната линия и сериозно затрудни съперника, а неговите съотборници направиха 7 поредни точки и поведоха със 17:10. Разликата бе достатъчна и домакините затвориха безпроблемно гейма с 25:20.

Във втората част армейците направиха разлика още от начало, като поведоха с 4:1, а впоследствие разликата нарасна до 17:11, като отново нямаше интрига и ЦСКА поведоха с 2:0 гейма след ново 25:20. В третата част перничани поведоха с 7:4 и 10:7, но отново интрига не се получи, като гостите не можаха да задържат разликата. Армейците стопиха пасва си и отново поеха нещата в свои ръце, като затвориха мача с чиста победа след 25:21.

Най-полезен за ЦСКА стана Ивайло Стефанов с 14 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 60% позитивно и 60% перфектно посрещане), а Красимир Георгиев добави още 12 точки (2 блока и 83% ефективност в атака) за победата. За тима на Миньор Любослав Симеонов (1 блок и 39% ефективност в атака) и Иван Ковачев (1 блок и 60% ефективност в атака) реализираха по 10 точки.

ЦСКА - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)
ЦСКА: Георги Сеганов 9, Радослав Парапунов 6, Пламен Шекерджиев 8, Ивайло Стефанов 14, Красимир Георгиев 12, Христо Цветанов 7 - Мартин Иванов-либеро (Милен Илиев)
Старши-треньор: Александър Попов
МИНЬОР: Димитър Стаменов 2, Любослав Симеонов 10, Камен Каменов 6, Мартин Симеонов 3, Иван Ковачев 10, Захари Николаев 5 - Виктор Жечев-либеро (Виктор Костадинов, Владислав Божинов 3, Радостин Динков)
Старши-треньор: Р. Златанов.

Статистика: Калоян Павлов (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - МИНЬОР 3:0 - ТУК!!!