Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Марек започна защитата на титлата си с измъчено 3:2 над Пирин

Волейболният шампион на България през последните 3 години Марек Юнион Ивкони (Дупница) започна с много драматична победа защитата на титлата си. Момчетата на треньора Найден Найденов обърнаха и се наложиха много трудно над Пирин (Разлог) с 3:2 (25:19, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12) в последен мач от 1-ия кръг на Суперлигата при мъжете, игран тази вечер пред над 500 зрители в новата спортна зала в Сливница.

Шампионите трябваше да положат много усилия, за да стигнат до победата. От друга страна обновеният състав на Пирин пък показа много хъс и демонстрира потенциал да бъде основен фактор в първенство, но за съжаление волейболистите на Йордан Мицин изпуснаха възможността да поднесат изненада още в първия кръг. Във вторият кръг дупничани гостуват на Нефтохимик 2010, който снощи надигра като гост Арда (Кърджали) с 3:1, а разложани са отново гости, но този път на Левски Боол. Срещите са в петък (24 октомври) от 18,00 часа.

Волейболистите на Марек тръгнаха много добре в първия гейм, през който доминираха и го взеха с убедителното 25:19. След това благодарение на страхотната игра на новопривлеченият Александър Симеонов Пирин спечели следващите две части съответно с 25:22 и 25:19 и обърна до 2:1 в своя полза. В четвъртата част шампионите отново показаха класата си и вкараха мача в тайбрек след 25:22. В петия решителен гейм Пирин успя да поведе с 9:6, но дупничани веднага изравниха при 9:9. Равенството се запази до 11:11, но в решителните минути Марек наложи волята си и спечели с 3:2 след 15:12, с което зарадва феновете си дошли специално от Дупница да ги подкрепят.

Най-полезен за шампионите стана завърналият се в тима Тодор Вълчев с 23 точки (3 блока, 3 аса и 50% ефективност в атака), а Борислав Апостолов добави 16 точки (7 блока!!!, 1 ас и 80% ефективност в атака) за победата. За тима на Пирин Йордан Желязков бе над всички с 20 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (25:19, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12)
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 4, Тодор Вълчев 23, Георги Елчинов 12, Ангел Велков 6, Борислав Апостолов 16, Венцислав Трифонов 6 - Мартин Божилов-либеро (Михаел Манджуков, Михаил Цветанов 6, Мартин Иванов 5)
Старши-треньор: Найден Найденов
ПИРИН: Григоров 1, Йордан Желязков 20, Боян Иванов 2, Благовест Катранджиев 10, Мартин Палийски 2, Костадин Гаджанов 6 - Петър Каракашев-либеро (Александър Симеонов 11, Георги Чалъков 12)
Старши-треньор: Йордан Мицин.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек)

Снимка: BGvolleyball.com