Монтана тръгна с лесно 3:0 над КВК Габрово

Волейболният отбор на Монтана тръгна с лесна победа през новия сезон в Суперлигата на България за мъже. Монтанчани биха категорично и без проблем у дома вицешампиона КВК Габрово с 3:0 (25:19, 25:18, 25:16) в мач от 1-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала "Огоста". Срещата, както и останалите двубои от кръга, започна с минута мълчание в памет на загиналия в автомобилна катастрофа миналата седмица Петър Кирчев, който бе част от състава на Монтана.

Във втория кръг волейболистите на Монтана са гости на новака Миньор (Перник), а габровци са домакини на ЦСКА. Срещите са следващата събота (25 октомври) от 17,00 часа.

Момчетата на новия старши-треньор Атанас Петров подходиха с нужната сериозност към напълно променения състав на гостите и не допуснаха никаква изненада. И в трите гейма монтанчани взимаха първоначална преднина, диктуваха играта и затваряха геймовете с убедителна разлика, като приключиха мача за 74 минути.

Над всички за Монтана бе бившият играч на КВК Габрово Минчо Минчев със 17 точки (3 аса и 64% ефективност в атака) за победата. За габровци Николай Леков завърши с 13 точки.

МОНТАНА - КВК ГАБРОВО 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 3, Минчо Минчев 17, Явор Генов 4, Златко Кьосев 5, Иван Латунов 1, Денис Чавдаров 6 - Ивайло Лалов-либеро (Трифон Лапков 5, Николай Къртев 4, Бранимир Баев)
Старши-треньор: Атанас Петров
КВК ГАБРОВО: Николай Кичуков 2, Николай Леков 13, Красимир Стефанов 1, Стоян Вулджев 7, Мариян Дановски 1, Любомир Христов 9 - Асен Дапев-либеро (Костадин Бишуров 7)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)