Добруджа 07 с драматично 3:2 над Арда

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа драматична втора победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков обърнаха трудно у дома Арда (Кърджали) с 3:2 (25:11, 24:26, 23:25, 25:20, 15:10) в последен мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии са 3-ти във временното класиране с 5 точки след 2 победи от 2 мача, докато Арда е на 7-мо място с една единствена спечелена точка, но без победа до момента. В следващия 3-ти кръг Добруджа 07 е гост на шампиона Марек Юнион Ивкони, а кърджалийци са домакини на КВК Габрово. Срещите са съответно в неделя (2 ноември) и в петък (31 октомври) от 18,00 часа.

Кърджалийци стартираха много лошо в мача, като в началото бяха като фигуранти на игрището. Домакините от Добруджа 07 буквално ги прегазиха в първата част с 25:11. Бързият успех, обаче, се оказа пагубен за добруджанци, които свалиха темпото. Това събуди гостите и те се разиграха. Постепенно волейболистите на Арда влязоха в ритъм, като в следващите две части буквално наказаха домакините и ги спечелиха в решителните моменти съответно с 26:24 и 25:23 и поведоха с 2:1. Опасността да загубят мача пред собствена публика, обаче, отрезви добричлии и те отново се надигнаха. В четвъртата част те показаха, че могат да излизат от трудни ситуации, стабилизираха играта си и докараха развоя до тайбрек след 25:20. В петата решителна част волейболистите на Добруджа бяха по-добрият отбор на полето, направиха разлика и успяха да я запазят, а с това затвориха гейма и мача в своя полза след 15:10.

Най-резултатни за Добруджа бяха Венцислав Рагин и Костадин Стойков съответно с 19 и 17 точки за победата.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:2 (25:11, 24:26, 23:25, 25:20, 15:10)
ДОБРУДЖА: Стефан Стоянов 2, Костадин Стойков 17, Валентин Димов 12, Димитър Маринков 12, Венцислав Рагин 18, Светослав Арнаудов 13 - Христо Христов-либеро (Петър Милушев 1, Илия Петков, Христо Енков, Жулиен Георгиев, Николай Тодоров-либеро)
Старши-треньор: Мирослав Живков
АРДА: Делчо Раев 5, Петър Бъчваров 10, Кирил Хаджиев 13, Невен Нешев 10, Спас Байрев 25, Васил Атанасов 9 - Николай Колев-либеро (Кристиан Пенчев 1, Тихомир Георгиев)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Снимка: Пресцентър на Изида