Реал Сосиедад не се затрудни с Абърдийн

В първа среща от третия квалификационен кръг в Лига Европа Реал Сосиедад постигна очаквана победа срещу Абърдийн. Баските спечелиха с 2:0 с голове през второто полувреме на Давид Сурутуса и Серхио Каналес. Гостите от Шотландия заложиха на изцяло дефанзивна тактика, която им позволи да запазят нулевото равенство до почивката, но в 52-ата минута след кратко разбъркване в наказателното поле топката се озова в Сурутуса и той я заби под гредата.

Въпреки че остана без голямата си звезда Антоан Гризман, който премина в Атлетико Мадрид, отборът на Хагоба Арасате показа хубав футбол и продължи да атакува след гола. Така се стигна до 68-ата минута, когато Серхио Каналес се възползва от пас на Сурутуса и оформи крайното 2:0.

РЕАЛ СОСИЕДАД - АБЪРДИЙН 2:0
1:0 Сурутуса (52)
2:0 Каналес (68)