Зимбру се оказа евробоец - още един отбор след ЦСКА пострада от молдовците (видео)

Молдовският Зимбру хвърли нова "бомба" в Лига Европа. След като отстрани ЦСКА с две равенства, тимът от Кишинев е на път да вземе скалпа на още един съперник и да се доближи на два мача от попадане в групите. Тази вечер Зимбру сензационно победи с 2:1 като гост австрийския Грьодиг, който беше изявен фаворит преди двубоя. Молдовците отново действаха солидно в защита и чакаха грешки на противника, което им донесе успех.

Срещата се игра в Залцбург пред около 600 зрители. След няколко пропуска на домакините, които завършиха на трето място в австрийското първенство миналия сезон, Зимбру поведе в 35-ата минута с гол на Сергей Алексеев. Това принуди футболистите на Грьодиг да станат много по-агресивни през второто полувреме, но в 59-ата минута Хендъл върна лошо топката към вратаря и си отбеляза некеп автогол. Чак в края на мача австрийците върнаха едно попадение след красив удар на Томи Кореа, но радостта остана за гостите от Молдова.

Изненадваща развръзка се получи и в друг от късните мачове в Лига Европа. Полският Лех (Познан) се издъни при гостуването си на Стярнан в Исландия и отстъпи с 0:1. Въпреки че създаде повече положения, бившият тим на Александър Тонев не успя да вкара гол, а в 48-ата минута Ролф Тьофт се възползва от подаване на Атли Йохансон и донесе победата на Стярнан.