Динамо се изложи в дебюта на Манолев (видео)

Българският национал Станислав Манолев дебютира в официален мач за Динамо (Москва). Руският тим не можа да победи гостуващия Апоел Ирони Кирят Шмона в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа и стигна само до 1:1. Манолев игра пълни 90 миунти и беше сред най-добрите за "бяло-сините".

Подобно на Зенит срещу АЕЛ вчера, и Динамо направи много пропуски, а съперникът реализира при единственото си положение. Това стана в 60-ата минута, когато точен беше Кола. Все пак, домакините изравниха чрез Кевин Курани, но след седмица ги чака труден реванш в Израел.

Освен Манолев, като титуляри за Динамо започнаха и други две от новите попълнения - дошлият от Манчестър Юнайтед Александер Бютнер и французинът Вилиам Венкьор. Атаката се водеше от Кевин Курани, а Александър Кокорин влезе в началото на второто полувреме.

Руснаците започнаха силно и обсадиха вратата на гостите, но еднообразните центрирания на Балаш Джуджак не носеха заплаха за стража Гай Хаимов. Манолев също беше активен и се влючваше при всяка атака на своите, но като цяло в действията на динамовци си личеше липсата на достатъчно сработеност.

След нулево първо полувреме, отборът на Станислав Черчесов вдигна оборотите и Кристофър Самба уцели напречната греда след центриране от корнер и удар с глава. В 60-ата минута Манолев достави удобна топка за резервата Кокорин, но той стреля в аут. Последва още един невероятен пропуск на руския национал, за да се стигне до 63-ата минута, когато светкавична контра на израелците завърши с пас към непокрития Роджърс Кола и той матира Владимир Габулов.

До края мачът се игра на една врата. Капитанът Владимир Гранат от няколко метра не уцели вратата, но в 70-ата минута логичното се случи и Курани изравни. Бившият германски национал се пребори с няколко бранители в наказателното поле и с мощен шут опъна мрежата.

Динамо имаше достатъчно време, за да стигне до пълен обрат, но удар на Джуджак от фаул мина на сантиметри от целта, а в добавеното време Кокорин се озова очи в очи с вратаря Хаимов, но стреля право в тялото му.