Симона Халеп сред най-добрите осем в Париж

Поставената под номер 4 в основната схема Симона Халеп се класира за първия си 1/4-финал на Откритото първенство на Франция по тенис. Румънката победи с 6:4, 6:3 Слоун Стивънс (САЩ) след 78 минути игра и така в следващата фаза в Париж очаква победителката от мача между Светлана Кузнецова (Русия) и Луцие Шафаржова (Чехия). Халеп изравнява и най-доброто си класиране в надпревара от Шлема. Припомняме, че в началото на сезона 22-годишната румънка игра и на 1/4-финал на Откритото първенство на Австралия.

Сблъсъкът между Халеп и Стивънс предложи цели десет пробива. Още в първия гейм на откриващия сет американката имаше брейкпойнт, но не се възползва от него. Румънката реализира пробив за 2:0, но съперничката й изравни малко по-късно - 2:2. В петия гейм поставената под номер 15 в схемата тенисистка от САЩ излезе напред в резултата, но веднага след това самата тя се пропука - 3:3. 21-годишната Стивънс имаше брейкпойнт при 4:4, но го пропусна. В следващия гейм американката бе наказана и с нов пробив Халеп спечели сета след 47 минути игра при 6:4.

Във втората част зрителите на "Филип Шатрие" видяха още пет пробива. Халеп поведе с 2:0, но Стивънс взе подаването на съперничката си в третия гейм. Вместо да се възползва от това обаче американката сбърка бекхенд и допусна нов пробив за 1:3. Размяната на пробиви не приключи и Стивънс отново осъществи такъв в петия гейм - 2:3. Малко след това същото стори и Халеп за 4:2. Последва сервис гейм на нула за румънката, след което и убедително подаване за Стивънс. В крайна сметка Слоунс Стивънс не успя да навакса пробива пасив и още при първия си мачбол Халеп затвори мача - 6:3.

Това бе четвърти двубой между двете тенисистки и вече има баланс в резултата - 2:2 победи. Халеп остави в статистиката 2 аса и 6 двойни грешки. Печелившите удари на румънката бяха 19 срещу 25 непредизвикани грешки. Стивънс пък завърши срещата без директна точка от сервис и с 1 двойна грешка. Уинърите на американката бяха 15, а непредизвиканите грешки - 35.