Волфсбург си свърши работата, но остана извън ШЛ (видео)

Волфсбург загуби спора с Байер (Леверкузен) за последната квота за Шампионската лига и през новия сезон ще играе в Лига Европа. В двубой от последния кръг на Бундеслигата днес "вълците" надвиха Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 вкъщи, но по същото време "аспирините" пребориха Вердер (Бремен) с 2:1 и затова двата съперника запазиха разликата помежду си от 1 точка в полза на бившия отбор на Димитър Бербатов. Съставът на Дитер Хекинг ще се задоволи с петото място и заедно със следващите го Мьонхенгладбах и Майнц 05 ще представя Германия във втория по сила клубен турнир на Стария континент.

Кевин де Брюин откри в 30-ата минута, след като се измъкна сам срещу Марк-Андре тер Стеген. По същото време Байер губеше от Вердер и "Фолксваген Арена" ликуваше. Постепенно обаче резултатът в Леверкузен беше обърнат и това изглежда смути "вълците", които допуснаха Борусия да им изравни за 1:1 чрез Кристоф Крамер в 64-ата минута.

Грешка на Тер Стеген позволи на Иван Перишич да даде нов аванс на Волфсбург в 68-ата минута, а в 81-ата минута Робин Кнохе с глава оформи крайното 3:1.