Байерн се съвзе и постави нов рекорд (видео + галерия)

Разгроменият от Реал Мадрид преди дни Байерн (Мюнхен) бързо надигна глава и записа отлична победа с 4:1 като гост на Хамбургер ШФ в среща от предпоследния кръг на Бундеслигата. Два гола заби Марио Гьотце (32',70'), а по един добавиха Томас Мюлер (55') и неостаряващият Клаудио Писаро (75'). Хакан Чалханоолу (72') пък реализира за домакините.

И докато мачът беше без значение за шампионите, то той беше от голяма важност за "Шпортферайн", който се бори за оцеляването си. Тимът на Мирко Сломка обаче остава на 16-о място, тъй като и другите застрашени - Айнтрахт (Брауншвайг) и Нюрнберг, също допуснаха загуби и по този начин се запази статуквото помежду им. Така след седмица в последния кръг ще се реши кои два ще изпаднат директно и кой ще отиде на бараж като 16-и в класирането. Следващата събота и трите отбора гостуват - съставът от Хамбург на Майнц 05, Брауншвайг на Хофенхайм и Нюрнберг на Шалке 04.

Хамбургер ШФ - Байерн (Мюнхен) 1:4

В същото време днес баварците подобриха нов рекорд в Бундеслигата. С тези четири попадения те задминаха досегашното върхово постижение за най-много отбелязани голове при гостувания в рамките на един сезон. Рекордът беше от 43 и беше поставен през сезон 2006/07 от Вердер (Бремен). Мюнхенци обаче вече имат 46 попадения на своята сметка.

Днес Джосеп Гуардиола не можеше да разчита на контузения Франк Рибери. Испанецът също така гласува доверие на Гьотце и Томас Мюлер, а на пейката седна Марио Манджукич.

Още в първите минути се видя, че футболистите на Хамбургер ШФ, образно казано, са "наляли гипса" и не могат да се противопоставят на далеч по-класния си съперник. Първенецът с лекота владееше играта и комбинираше. След няколко опасни атаки се стигна до 32-ата минута, когато Гьотце направи двойно с Ариен Робен и промуши топката под плонжа на Рене Адлер за 0:1.

Шансът на домакините беше малко след това, когато Рафаел ван дер Ваарт стреля опасно с левия крак, но изигралият днес своя мач №250 в Бундеслигата Мануел Нойер отрази с котешки рефлекс.

Баварците решиха всичко в 55-ата минута, когато Гьотце стреля и топката се отклони в тялото на Мюлер напът за мрежата. В 70-ата минута Гьотце окончателно смълча трибуните на "Имтех Арена" с гол за 3:0.

Може би единственият играч на домакините, който заслужава добри думи този сезон - Хакан Чалханоолу, намали за 1:3 в 72-ата минута, но 180 секунди след това Писаро фиксира крайното 4:1 в полза на гостите.

Четири минути преди края Жером Боатенг и Керем Демирбай се сдърпаха и съдията изгони защитника на Байерн с директен червен картон, а пък играчът на Хамбургер ШФ се отърва само с официално предупреждение.

Шампионите завършат първенството на 10 май с домакинство на Щутгарт, като тогава ще получат и Сребърната салатиера.