Стоук изпрати Фулъм в Чемпиъншип

Бившият отбор на Димитър Бербатов Фулъм изпадна от английския елит, след като днес загуби катастрофално с 1:4 визитата си на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм" и по този начин вече няма шансове да гони оцеляването. Възпитаниците на Марк Хюз тотално надиграха тези на Феликс Магат и не им оставиха шансове да преследват чудото, което бяха подгонили в началото на април, но сами изпуснаха със слаби резултати в края на същия месец.

Питър Одемвинги откри резултата в 39-ата минута, след като удар на Стивън Айрлънд се отклони в тялото на Дан Бърн и топката попадна в краката му от непосредствена близост. Малко след началото на втората част пък Марко Арнаутович удвои аванса на домакините, след като бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране на Усама Асаиди. В 73-ата минута самият Асаиди направи резултата "класически" след пас на отбелязалия второто попадение Арнаутович.

В 80-ата минута гостите върнаха един гол от дефицита си, благодарение на Киърън Ричардсън, но на всички бе ясно, че обрат е невъзможен. Само две минути по-късно това бе доказано, след като Джонатан Уолтърс оформи крайното 4:1 за "грънчарите", подпечатвайки визите за втория ешелон на "котиджърс".

С трите точки домакините събраха актив от 47 и се утвърдиха в горната половина на таблицата, заемайки 10-а позиция. Фулъм пък е предпоследен с 31 точки, изоставайки на четири от 17-ия Съндърланд мач преди края на сезона за "котиджърс".