Фулъм драпа към спасението с успех над Вила, Тонев влезе като смяна (видео)

Отборът на Фулъм взе ценен успех в борбата за оцеляване в Премиър лийг, като надигра с 2:1 Астън Вила в гостуването си от 33-ия кръг. Гостите на "Вила арк" в Бирмингам показаха много вдъхновена игра и се пребориха за трите точки с попадения на Киърън Ричардсън в 61-ата и Уго Родайега в 86-ата минута. За домакините пък се разписа Грант Холт в 70-ата минута. В игра за Вила в 66-ата минута се появи и българинът Александър Тонев, но и той не помогна на своя тим да се спаси от поражението.

Първото полувреме Фулъм стоеше по-добре на терена и създаде по-интересните положения, като с пропуски се отличиха Пайтим Касами и Коули Уудроу.

През втората част обаче Астън Вила започна по-добре и в 50-ата минута бе близо до гола като изстрел на Леандро Бакуна се отби от гредата. Всъщност обаче в 61-ата минута Фулъм излезе напред в резултата. Ашкан Дежага изведе Киърън Ричардсън пред наказателното поле и със страхотен изстрел под гредата направи 0:1. В 70-ата минута обачедомакините успяха да се върнат в мача. Марк Олбрайтън центрира за Грант Холт в наказателното поле и той с глава простреля вратата за 1:1 с първия си гол за Астън Вила и първи от 23 мача насам.

До края срещата бе много динамична с шансове и пред двата отбора.В 77-ата минута Люис Холтби финтира вратаря и стреля в опразнената врата, но Мат Лоутън с прекрасно изчистване пред голлинията опази резултата непроменен. Веднага след това пък Дейвид Стокдейл направи страхотно спасяване след изстрел с глава на Олбрайтън. В 86-ата минута обаче лондончани извоюваха победата като Люис Холтби центрира за Уго Родайега и той с глава засече кълбото във вратата за крайното 1:2.

Така Фулъм се отлепи от дъното на класирането и вече е на 18-ата позиция с 27 точки, но все още изостава с 5 от спасителното 17-то място. Астън Вила пък записа трета поредна загуба в актива си и се намира на 13-ото място с 34 точки.