Фулъм изпусна "питомното" в борбата за спасение

Отборът на Фулъм допусна изключително неприятно изравняване от 2:0 до 2:2 при домакинството си на един от конкурентите в борбата за оцеляване в английската Висша лига Хъл Сити и по този начин пропусна страхотна възможност да излезе от зоната на изпадащите. Домакините за пореден път през този сезон не успяха да задържат аванс или равенство и загубиха ценни точки пред собствена публика с попадение в своята врата в края на мача. Няколкото поредни подобни срещи са на път да се окажат решителни и отборът на Феликс Магат да заплати за тях с изпадане в Чемпиъншип.

След изключително равностойно и "нулево" първо полувреме,  възпитаниците на Феликс Магат взеха солиден аванс в началото на втората част след попадения на резервата Ашкан Дежага в 55-ата минута и Фернандо Аморебиета само три по-късно. Когато всичко изглеждаше решено на "Крейвън Котидж" обаче "тигрите" също нанесоха своя удар.

Първо Никица Йелавич намали изоставането на гостите с глава, а три минути преди изтичането на редовните 90 Шейн Лонг изравни след ново разбъркване в наказателното поле на Дейвид Стокдейл. С важно значение за обрата бяха смените на мениджъра на гостите Стийв Брус, който включи в игра Яник Сагбо и Соне Алуко, които взеха дейно участие при двете попадения на гостите.

Равенството остави Фулъм на 18-о място с 31 точки, на една зад Норич, но и с мач повече от "канарчетата". Хъл Сити пък си осигури поне малко спокойствие в мачовете до края на сезона, след като събра 37 и гледа "отвисоко" борбата за оцеляване.