Георги Миланов с 30 минути за убедителна победа на ЦСКА над Спартак в московското дерби (видео)

ЦСКА (Москва) разгроми съгражданите си от Спартак с 4:0 в среща от 28-ия кръг на руската Висша лига. С този успех армейците излязоха на 2-о място с 56 точки, изпреварвайки с 1 Краснодар, който по-късно днес приема Торпедо (Москва). Спартак е на 6-о място с 43 точки. Също по-късно днес шампионите от Зенит гостуват на Уфа.

Българският национал Георги Миланов се появи на терена в 62-ата минута на мястото на Алан Дзагоев, а в 91-ата получи и жълт картон за грубо нарушение.

Два гола за ЦСКА вкара финландският национал Роман Ерьоменко, който откри резултата в 11-ата минута и след това затвърди преднината в 22-ата. Зоран Тошич вкара за 3:0 в 30-ата, а Ахмед Муса оформи крайното 4:0 в 63-ата.

На срещата беше поставен и рекорд по посещаемост през този сезон в руската Висша лига - 40 455 зрители. Според руските медии пък, най-вероятно поражението и мястото в класирането ще коства поста на швейцарския треньор на Спартак (Москва) Мурат Якин.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!