Евертън обърна Уест Хам в Лондон (видео)

Отборът на Евертън постигна победа с 2:1 при гостуването си на Уест Хам на "Болейн Граунд", като по този начин измести "чуковете" от десетото място в класирането на Висшата лига. Възпитаниците на Роберто Мартинес обърнаха мача в своя полза, след като Стюарт Даунинг бе дал аванс на "чуковете" с попадение в 62-ата минута.

Леън Осман обаче изравни с красива странична ножица само шест минути след попадението на Даунинг, а Ромелу Лукаку с глава донесе победата на "карамелите" в последната 90-а минута. Белгийският нападател се разписа с глава след центриране на Ейдън МакГийди.

Двубоят бе интересен на феновете не толкова с положенията пред двете врати, колкото с единоборствата на терена, след като и двата съперника имат шансове да се класират за турнира Лига Европа от квотата на Англия за феърплей, тъй като са в челото на класацията по най-малко картони. В крайна сметка този задочен двубой бе спечелен от домакините, след като Евертън завърши мача с четири жълти картона.

"Отиваме на тур из Европа", запяха трибуните на "Болейн Граунд" в приповдигнат дух. Феновете на Уест Хам обаче изпратиха с бурни освирквания мениджъра на своя клуб Сам Алърдайс, чиято оставка е основната тема на разговори на "Ъптън парк".