Два рикошета носят живителна победа на Съндърланд в Ливърпул

Отборът на Съндърланд постигна изключително важна победа с 2:0 при гостуването си на Евертън на "Гудисън Парк" в Ливърпул. Дани Греъм и Джърмейн Дефоу отбелязаха попаденията за успеха на тима на Дик Адвокаат в 54-ата и 85-ата минута, като и при двата гола имаше щастливи за "черните котки" рикошети. Трите точки извадиха Съндърланд над зоната на изпадащите, като втората поредна победа и общо трета в последните пет мача за тима от Севера означава, че активът на отбора е 36 точки, с две повече от 18-ия Хъл Сити.

Дани Греъм откри резултата в 54-ата минута, засичайки по странен начин силен удар на Жорди Гомес от границата на наказателното поле. Отклонилата се в крака на Греъм топка изненада и прехвърли Тим Хауърд, за да влети във вратата на Евертън за 0:1. Последваха силни минути за "карамелите", които треснаха гредата зад Костел Пантилимон с удар на Джеймс Макарти и създадоха още няколко положения пред вратата на Съндърланд.

В 85-ата минута обаче интригата на "Гудисън Парк" приключи, след като Джърмейн Дефоу удвои аванса на гостите. Стивън Флетчър задържа топката в наказателното поле на "карамелите" и подаде към Адам Джонсън, който незабавно стреля към вратата на Евертън. Ударът на бившия английски национал се отклони в крака на Джон Стоунс, а след това и в тялото на Джърмейн Дефоу, за да влезе за втори път в мрежата на домакините. Футболистите на Евертън имаха претенции, че Дефоу е играл с ръка, но те не бяха уважени от рефера Лий Пробърт.

Така Съндърланд се поздрави с втора поредна победа и продължава възхода си в класирането, като вече е на 14-а позиция с 36 точки. "Черните котки" изпревариха Хъл Сити, Лестър, Нюкасъл и Астън Вила, за да изскочат над зоната на изпадащите. Все още обаче авансът на северняците пред 18-ия Хъл е само две точки. Евертън пък регистрира второ поредно поражение и остава на 11-а позиция с 44 точки.