Арсенал загуби важни точки в борбата за второто място

Арсенал допусна шокираща загуба с 0:1 от Суонзи в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг на "Емиратс", която може да се окаже фатална за амбициите на тима да завърши на второ място в крайното класиране.

Лондончани доминираха в мача, но бяха попарени в 86-ата минута с гол на резервата Бафетимби Гомес, който се разписа с глава. Вратарят на лондончани Давид Оспина игра с топката и претендираше, че няма попадение, но системата за известяване на голлинията сигнализира рефера и той зачете гола.
За герой на мача може да бъде определен обаче стражът на гостите Лукаш Фабиански, който отчая нападателите на Арсенал с намесите си.

През първата част Арсенал вледееше инициативата, но не създаде голови възможности. През втората част атаките на лондончани бяха по-опасни. В 58-ата минута Оливие Жиру отправи силен удар от близка дистанция, но Фабиански като магнит привлече топката.

Няколко минути по-късно бившият кадър на Арсенал отново се прояви блестящо като спаси два поредни удара към вратата си.
Арсенал ще трябва да спечели оставащите си три мача до края на сезона, които са срещу Манчестър Юнайтед, Съндърланд и Уест Бромич, ако иска да завърши пред Манчестър Сити, който е втори с три точки аванс.