Грешна стъпка и Рома отстъпи второто място на Лацио (видео)

Отборът на Рома се върна на пътя на равенствата. След двете поредни победи с по 1:0 срещу Чезена и Наполи, днес, в среща от 30-ия кръг на Серия "А", "вълците" от Вечния град стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Торино и бяха изпреварени в класирането от градския си съперник Лацио. "Орлите" вече са втори с точка аванс пред смъкналия се на трето място тим на Руди Гарсия. Алесандро Флоренци изведе столичани напред в резултата от дузпа в 58-ата минута, но в 64-ата Макси Лопес изравни.

Първото полувреме бе доста скучно, като Рома бе по-активният отбор, но не можеше да сътвори голово положение. Преди почивката аржентинският нападател на гостите Хуан Мануел Итурбе отправи свиреп далечен шут, но топката профуча край десния страничен стълб на вратата на Даниеле Падели.

В началото на второто полувреме сръбският нападател Адем Ляич пропиля чудесна възможност за гол за Рома, след като получи топката пред противниковата врата, но опитът му за подаване или удар не се получи.

В 57-ата минута реферът Масимилиано Ирати отсъди дузпа в полза на "вълците" от Рим за нарушение на Емилиано Морети в наказателното поле срещу Даниеле Де Роси. Халфът на "джалоросите" падна доста лесно след съприкосновението с бранителя и "биковете" оспориха решението на Ирати, но 11-метровият наказателен удар бе факт, а Алесандро Флоренци изпълни перфектно дузпата и даде аванс на столичани в резултата.

Отговорът на домакините бе доста бърз. В 64-ата минута резервата Макси Лопес изравни резултата след неориентирана игра на отбраната и вратаря на Рома Морган Де Санктис. При попадението останаха съмнения дали топката е излязла извън очертанията на терена преди да я догони футболист на Торино. Все пак, по-скоро изглеждаше, че топката не е била в аут с целия си обем.

Веднага след получения гол играчите на Рома се активизираха и първо Падели отрази удар на Итурбе, а след това Флоренци центрира отлично към Виктор Ибарбо, но колумбийският нападател отправи много лош удар с глава от изключително удобна позиция.

До края на мача се играеше почти изцяло пред една врата и тя бе тази на Торино. Падели обаче спаси последователно опасни удари на Флоренци и белгийския халф Раджа Наинголан, а резервата Сейду Думбия с глава не уцели вратата в заключителните минути, въпреки че Морети го спря по неособено чист начин. В добавеното време пък торинци имаха 2-3 много добри възможности да измъкнат трите точки, но не успяха да го сторят и двубоят приключи без победител.

Рома е на трета позиция в подреждането с 57 точки, докато Торино е седми с 43. Лидер е Ювентус със 70 точки, пред Лацио с 58.