Гол в 94-ата минута донесе първа победа за Астън Вила на Шърууд (видео)

Новият мениджър на Астън Вила Тим Шърууд постигна драматична първа победа - с 2:1, като мениджър на бирмингамци, дошла след гол от дузпа в 94-ата минута на дербито с Уест Бромич. Домакините поведоха с попадение на Габриел Агбонлахор (22') - негово първо от 14 мача насам. Голмайсторът на "дроздовете" Саидо Берахино изравни в 66-ата минута при единствения точен удар на гостите. В 93-ата минута стражът на Уест Бром Бен Фостър сгреши фатално, фаулирайки Матю Лоутън в наказателното поле. Кристиан Бентеке бе точен от бялата точка, с което донесе победата на Астън Вила.

Бирмингамци са непосредствено над зоната на изпадащите с актив от 25 точки. Уест Бром е 13-и с пет пункта повече от днешния си съперник. Формата на "дроздовете" далеч от дома обаче е притеснителна, тъй като те нямат победа в девет поредни мача в Премиър лийг като гост.