Астън Вила е първият полуфиналист за Купата на Англия (видео)

Тимът на Астън Вила се класира за полуфиналите на турнира "ФА Къп" след успех с 2:0 над градския съперник Уест Бромич Албиън на своя "Вила Парк". Това е втори пореден успех за тима на Тим Шърууд над местния враг в рамките на по-малко от седмица, след като с 2:1 бе постигнат успех и във Висшата лига. Домакините постигнаха успеха си с два гола след почивката, чийто автори станаха Фабиан Делф (51) и Скот Синклеър (86)

Фабиан Делф откри резултата за "виланите" пет минути след началото на втората част, завършвайки добра контраатака на своя отбор с мощен удар покрай Боаз Майхил. Домакините продължиха да контролират мача и въпреки няколко положения пред Шей Гивън, авансът им остана непокътнат почти до края на срещата. Възпитаниците на Тим Шърууд бяха улеснени в задачата си и от червения картон получен от халфа на Уест Бром Клаудио Якоб, който бе изгонен от рефера Антъни Тейлър за два жълти картона.

В 86-ата минута Скот Синклеър оформи крайното 2:0 за домакините с красив гол. Той финтира технично бранител на Уест Бромич и с фалцов удар с десния крак не остави никакви шансове на Майхил.

Въпреки късното падане на гола, до края на мача имаше още запомнящи се моменти. Шарл Нзогбия от домакините също пое по-рано към съблекалните след професионален фаул в центъра на терена и втори жълт картон. Срещата пък бе прекъсната за нахлуване на публиката на домакините в 94-ата минута. Повечето от 39-те хиляди привърженици на Астън Вила едва изчакаха последния съдийски сигнал и също нахлуха на терена, за да отпразнуват успеха със своите любимци.

АСТЪН ВИЛА - УЕСТ БРОМИЧ 2:0
1:0 - Делф (51)
2:0 - Синклеър (86)

АСТЪН ВИЛА: Шей Гивън, Леандро Бакуна, Джорс Окоре, Киърън Кларк, Матю Лоутън, Том Клевърли (65-Карлос Санчес), Киърън Уестууд, Фабиан Делф, Шарл Н'Зогбия (74-Джак Грилиш), Габриел Агбонлахор, Скот Синклеър

УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН: Боаз Майхил, Крейг Доусън, Гарет Макоули, Йонас Олсон (68-Калъм Макманаман), Джолиън Лескът, Крейг Гарднър, Клаудио Якоб, Джеймс Морисън, Крис Брънт, Браун Идейе, Саидо Берахино

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Нзогбия, Агбонлахор (Астън Вила); Доусън, Якоб (У.Б.А.)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Грилиш (Астън Вила); Якоб (У.Б.А.)

СЪДИЯ: Антъни Тейлър