Вила уби "черните котки" с 4 гола за едно полувреме (видео)

Възходът на Астън Вила продължава с пълна сила. След като постигна две поредни победи срещу Уест Бромич - една в Премиър лийг и една за ФА Къп, днес бирмингамският клуб изигра най-силния си мач от началото на сезона и разгроми Съндърланд с 4:0 като гост. Всички попадения паднаха още до почивката, като по два пъти за тима на Тим Шърууд се разписаха Габриел Агбонлахор и Кристиан Бентеке.

Любопитното е, че до момента Вила имаше 15 гола в 28 мача, а днес вкара 4 пъти за половин час. С този успех отборът се отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите и заема 16-о място, а Съндърланд е точно над чертата.

Мениджърът на Съндърланд Густаво Пойет направи три промени в състава в сравнение с гостуването на Хъл Сити. Сред титулярите се завърнаха Патрик ван Аанхолт, Рики Алварес и Стивън Флетчър, който си партнираше в предни позиции с ветерана Джърмейн Дефоу.

За Астън Вила в атака започнаха Бентеке и Агбонлахор, Брад Гузан замени на вратата Шей Гивън, а Скот Синклеър бе предпочетен в средата на терена пред Ашли Уилямс.

Още в началото стана ясно, че тромавата защита на "черните котки" ще има огромни трудности с бързите офанзивни футболисти на Вила. В 16-ата минута Том Клевърли подаде на Леандро Бакуна, той центрира към Бентеке и белгийският национал заби с глава топката във вратата. Само две минути по-късно груба грешка на Джон О'Шей позволи на Агбонлахор да се озове сам срещу Костел Пантилимон и да направи резултата 0:2.

Вила продължи да се забавлява на терена, а Синклеър направи един от пропуските на сезона, като от няколко метра стреля над опразнената врата. Домакините пък претендираха за дузпа за игра с ръка на Киърън Кларк в наказателното поле, но реферът Нийл Суорбрик подмина ситуацията.

В 37-ата минута Агбонлахор мина като на парад между няколко защитници на Съндърланд и вкара трети гол за гостите, а в самия край на полувремето ново чудесно подаване на Бакуна намери на добра позиция Бентеке и таранът на Астън Вила съвсем смълча трибуните на "Стейдиъм ъф Лайт".

През втората част "виланите" намалиха оборотите, но въпреки това създадоха няколко чисти положения пред вратата на Пантилимон. Съндърланд осъществи първата си смислена атака чак в 55-ата минута, когато Дефоу се размина с топката след центриране на Конър Уикъм. Малко по-късно Себастиан Ларсон се опита да изненада Гузан от фаул, но топката мина над напречната греда.

Последната интересна ситуация бе в 80-ата минута, когато Флетчър уцели гредата. Малко по-късно шотландският национал се контузи и на неговото място се появи Дани Греъм.

След днешното поражение "черните котки" вече са в серия от 7 мача без победа и опаснотта от изпадане изглежда все по-реална.