Бунт в Съндърланд: Едни искат да бият Пойет, други си тръгнаха (снимки)

Истински бунт предизвика слабата игра на Съндърланд в мача срещу Астън Вила. Възпитаниците на Густаво Пойет бяха размазани от гостите си, губейки с 0:4 след само 45 минути игра. Това предизвика масови безредици на трибуните на "Стейдиъм ъф Лайт". Голяма група от фенове на "черните котки" щурмува скамейките на двата отбора, за да търси саморазправа и обяснение от мениджъра и спортно-техническия щаб на Съндърланд.

Полиция трябваше да помага на стюардите, охраняващи мача, за да бъде въведен ред на трибуните на стадиона и да бъдат усмирени търсещите физически контакт с Пойет и неговите помощници фенове на домакините.

Астън Вила имаше едва 15 гола на сметката си от началото на сезона, а днес отбеляза 4 в рамките на 45 минути, което доведе до бурните реакции от страна на феновете на Съндърланд. Близо половината привърженици от 40-те хиляди фенове на Съндърланд напуснаха местата си на полувремето на мача и оставиха "Стейдиъм ъф Лайт" полупразен за второто полувреме.

Съндърланд пък остава само на четири точки над опасната зона, като в шест мача не може да намери път към победата. За последно три точки бяха спечелени на 31 януари тази година, когато с 2:0 бе победен Бърнли.

"Дни като днешния трябва да бъдат анализирани много внимателно и това, което направихме не е приемливо. Тренирахме отлично през седмицата и започнахме мача много добре, но след това всичко се провали. Няма кого друг да виним освен себе си", коментира след мача "черният" на половин Северна Англия Пойет.