Вердер срази Аугсбург в мач с пет гола (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) надигра с 3:2 у дома Аугсбург в среща от 21-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Головете за Вердер отбелязаха Асани Лукимия-Мулонготи (16), Франко ди Санто (23-дузпа) и Теодор Гебре Селасие (45), а за гостите точни бяха Рагнар Клаван (21) и Тобиас Вернер (79).

В 16-ата минута подписалият вчера нов договор с Вердер австрийски халф Златко Юнузович центрира от фаул и защитникът Асани Лукимиа-Мулонготи заби топката с глава в мрежата зад Александер Манингер. Радостта на домакините бе кратка, защото в 21-ата минута централният бранител на Аугсбург Рагнар Клаван изравни резултата. Той също бе точен с глава. Само минути по-късно обаче бременци получиха правото да изпълнят дузпа. Реферът Кристиан Дингерт прецени, че Клаван е извършил нарушение в наказателното поле на гостите срещу Дейви Зелке и посочи бялата точка, а Франко ди Санто с мощен шут върна аванса на Вердер от един гол в резултата.

В 36-ата минута арбитърът можеше да отсъди втора дузпа за Вердер, но си замълча. Тобиас Вернер изби топката от голлинията на вратата на Аугсбург след удар на футболист на Вердер, но кълбото срещна и ръката на крилото на гостите. В последната минута на първата част Манингер парира свиреп изстрел на Феликс Кроос, но при последвалия ъглов удар Теодор Гебре Селасие изпрати топката с глава в противниковата врата за 3:1.

В началото на второто полувреме авторът на 2 асистенции Юнузович можеше да запише името си и сред голмайсторите, но уцели напречната греда.

Мачът вървеше към безпроблемна победа за Вердер, но в 79-ата минута Тобиас Вернер върна интригата на "Везерщадион". Той опъна мрежата зад Рафаел Волф след изпълнение на ъглов удар, наказвайки нестабилната игра в тази ситуация на вратаря на домакините.

В минутите до края първо гредата помогна на Аугсбург след изпълнение на фаул от страна на Юзунович, а малко след това Вернер можеше съсвем да попари домакините, но стреля неточно с глава от много добра позиция за гол. "Бременските музиканти" не допуснаха победата да им се изплъзне в заключителните минути и заемат осма позиция в класирането с 29 точки. Аугсбург е пети с 34.