Херта извади късмет в мач на скуката (видео)

С едва втората си победа в последните осем кръга Херта (Берлин) направи голям скок от предпоследно до 14-о място и поне за малко напусна зоната на изпадащите в Бундеслигата. Този следобед столичани трудно спечелиха с 1:0 над гостуващия Аугсбург в среща от 23-ия кръг. Мачът беше повече от скучен, но в крайна сметка радостта беше за домакините, които две минути преди последния съдийски сигнал стигнаха до гол на Саломон Калу.

Малко след 60-ата минута от трибуните започнаха да се чуват бурни освирквания към футболистите и на двата отбора, които не успяваха да направят нищо стойностно.

За баварците това е четвърти пореден двубой без победа, с което тимът вече падна до шеста позиция.

След седмица на Херта предстои директен сблъсък в битката за спасение при гостуването на последния Щутгарт. "Старата госпожа" обаче ще бъде без Петер Ниймайер и Пер Килян Шелбред, които натрупаха жълти картони и ще бъдат наказани. Аугсбург пък го очаква тежко домакинство на намиращия се отлична форма Волфсбург.