И Ливърпул не победи в деня на сензациите за Купата на Англия (видео)

Тимът на Ливърпул стана поредният гранд, който не успя да спечели мача си от турнира за Купата на Англия и след нулево равенство у дома срещу Болтън Уондърърс на "Анфийлд" ще трябва да преиграва двубоя си от четвъртия кръг на най-стария клубен турнир в света. Възпитаниците на Брендън Роджърс изпуснаха редица положения пред направилия отличен мач Адам Богдан и така ще трябва да търсят победа на "Макрон Стейдиъм" след две седмици, ако искат да продължат напред. През почти целия мач "червените" имаха предимство на терена, но редица пропуски направиха Рахим Стърлинг, Адам Лалана и появилите се като резерви Лукас Лейва и Фабио Борини, за да остане резултата 0:0 след края на редовните 90 минути.

Така след равенството на Манчестър Юнайтед с Кембридж Юнайтед и отпаданията на Манчестър Сити, Челси, Тотнъм и Саутхамптън, Ливърпул стана поредният отбор от челото в класирането на Висшата лига, който не успя да вземе мача си срещу по-непретенциозен опонент във "ФА Къп".

За гостите от Болтън емоционални завръщания на "Анфийлд" направиха легендарният бивш нападател на Ливърпул Емил Хески и юношата на "червените" Джей Спиъринг. През първата част "тротърс" играха изключително смело и създадоха няколко положения пред Симон Миньоле. След почивката обаче Ливърпул установи натиск пред Богдан и положенията пред вратата на гостите се заредиха едно след друго.

Рижавият страж на гостите обаче се прояви след удари на Лазар Маркович, Адам Лалана и Стърлинг, докато Фабио Борини и Филипе Коутиньо не намериха очертанията на вратата на Болтън. Така въпреки по-активната си игра през второто полувреме Ливърпул така и не намери път към гола и ще трябва да търси успеха като гост, ако искат да продължат участието си в турнира.

ЛИВЪРПУЛ - БОЛТЪН 0:0