Десет от Милан се прегънаха под напора на Торино (видео)

Отборът на Милан изпусна победата в гостуването си на Торино от 18-ия кръг в Серия "А" и вече трети пореден мач няма успех в актива си. "Росонерите" първи откриха резултата още в 3-ата минута от дузпа реализирана от Жереми Менес, но в края на първото полувреме тимът остана с 10 човека на терена след червен картон на Матия Де Шильо. През втората част гостите бяха подложени на сериозен натиск и в 82-ата минута се пропукаха и допуснаха изравняване след попадение на Камил Глик. "Биковете" дори могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха в мача, тъй като пропиляха куп възможности пред вратата на Диего Лопес, който отново бе блестящ.

Мачът стартира отлично за гостите още във 2-ата минута Жереми Менес нахлу в наказателното поле и бе задържан за фланелката от Камил Глика, а съдията прецени, че това е дузпа. Потърпевшият французин сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сгреши за 0:1.

След това обаче Торино взе инициативата и зареди атака след атака. В 8-ата минута Александър Фарнеруд стреля от движение, но Диего Лопес спаси. Две минути по-късно Фабио Куалярале изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее, а след това и Матео Дармиан стреля покрай вратата. В 24-ата минута Емилиано Морети стреля опасно с глава след корнер, а в 31-ата минута Дармиан бе изведен зад защитата, но от близо с глава нацели гредата.

В същото време Милан действаше доста плахо и почти не преминаваше в полето на съперника. Единствено в 36-ата минута Мбайе Нианг си изработи една възможност да стреля към вратата, като ударът му бе встрани.

Торо обаче продължи да търси изравняването, но и продължиха и пропуските пред Диего Лопес. В 38-ата минута силен удар на Алесандро Гаци профуча покрай вратата, а в добавеното време Камил Глик от близо с глава стреля опасно, но отново неточно. Малко преди това пък Милан остана с 10 души на терена, след като Матия Де Шильо извърши нарушение за втори жълт и червен картон.

С човек повече на терена Торино продължи да бъде по-настоятелен, но пък "росонерите" се прибраха по-близо до вратата си и доста добре затвориха празните пространства. В 49-ата минута Куалярела пробва далечен, но неточен удар. Гостите пък отговориха с нелоша контра в 58-ата минута завършила с далечен и неточен удар на Джакомо Бонавентура.

"Биковете" обаче не спираха да търсят изравняването и в 61-ата минута Фарнеруд намери по прекрасен начин Мартинес около точката на дузпата, но нападателят на Торо стреля безобразно неточно. След това в 64-ата минута Омар Ел Кадури стреля силно, но покрай вратата. Диего Лопес пък трябваше на два пъти да се намесва решително след удари на Гаци и Куалярела, а в 75-ата минута Марко Бенаси от близо засече едно центрираве във вратарското поле, но отново не порази вратата.

Все пак в 82-ата минута усилията на домакините дадоха резултат. След центирране от корнер Камил Глик се извиси и с глава простреля вратата на съперника за 1:1.

Така двата тима поделиха точките и след този мач Торино заема 13-ата позиция с 19 точки в актива си. Милан пък остава на 7-ото място с 26 спечелени точки.