Индзаги: Щяхме да се справим по-добре с 11 души на терена

Треньорът на Милан Филипо Индзаги индиректно обвини съдията за изпуснатата победа срещу Торино (1:1) снощи. Според наставника отборът му е можел да се представи по-добре през второто полувреме, ако е бил с 11 човека на терена. "Росонерите" обаче играха с един играч по-малко, тъй като Матия Де Шильо бе изгонен с втори жълт и червен картон в края на първото полувреме.

"Можехме да се справим по-добре, ако бяхме с 11 души на терена. След като останахме с 10 играчи направихме каквото можем, но отново получихме гол от корнер. Трябва да работим над този проблем. Трудно е да играеш с 10 човека 50 минути. Пуснах Алекс в игра, защото виждах, че имаме проблем при високите топки, но въпреки това ни вкараха гол с глава. Де Шильо е свикнал да играе като бек и затова го пуснах отдясно, а и Абате не можеше да играе два мача за три дни. Исках да го запазя за Купата на Италия. Големият ни проблем бе че се прибрахме твърде назад. Опитах да кажа на играчите да се изтеглят по-напред и да им дам кураж, но явно, когато този отбор се сблъска с трудности, му липсва достатъчно увереност. Можехме да се представим по-добре през първото полувреме, но след като останахме с 10 човека, не мога да се сърдя на играчите", заяви Индзаги.