Нюкасъл спаси своята Коледа и вгорчи тази на Евертън (видео)

Тимът на Нюкасъл прекъсна серията си от четири поредни загуби във всички турнири с успех 3:2 над Евертън и така оправи настроението на феновете си, което бе вгорчил с изявите си в предишните мачове от празничния цикъл около Коледа. В същото време "карамелите" продължават да поднасят горчиви хапове на своите привърженици, след като поражението им в Северна Англия е трето поред за тях във Висшата лига и четвърто в последните пет двубоя. Срещата на "Сейнт Джеймсис Парк" бе изключително атрактивна и предложи доста емоции на над 52 хиляди зрители по трибуните.

Аруна Коне откри резултата за гостите след само пет минути игра, засичайки центриране на Шеймъс Коулмън от десния фланг. Още преди почивката обаче домакините възстановиха равенството чрез Папис Демба Сисе, който се разписа оставен почти на празна врата, след като Майк Уилямсън свали в краката му центриране от корнер.

Още в самото начало на втората част домакините осъществиха пълен обрат. Айосе Перес се възползва от грешка в защитата на Евертън и отбеляза поредното си попадение този сезон, за да оформи пълния обрат за "свраките" в мача. Джак Колбек пък отбеляза трети гол във вратата на Жоел Роблес в 68-ата минута, след като Рос Баркли не успя да изчисти подаване на Дарил Янмаат и го изведе сам срещу вратаря.

Все пак гостите успяха да направят последните минути на срещата по-интересни, след като Кевин Миралас догони отлично подаване на Лейтън Бейнс от центъра на терена, за да оформи крайното 3:2 в полза на Нюкасъл.