Ман Юнайтед пак радва феновете си на "Боксинг дей", Рууни раздава големите подаръци (видео)

Манчестър Юнайтед победи лесно Нюкасъл с 3:1 на "Олд Трафорд" и се укрепи на трето място във временно класиране на Премиър лийг. Уейн Рууни (23' и 36') вкара два гола и асистира на Робин ван Перси (53') за третото попадение, а Папис Демба Сисе (87') реализира почетния гол за "свраките" от дузпа.

Така "червените дяволи" продължават с невероятното си представяне по Коледа, като Юнайтед няма загуба на "Боксинг дей" от 2002 година насам.

Младият Пади МакНиър започна като титуляр за домакините за сметка на Дарън Флетчър, докато Анхел ди Мария остана извън групата на "червените дяволи", след като вчера е получил травма по време на тренировката на отбора. Уейн Рууни отново бе върнат в халфовата линия, а Радамел Фалкао и Робин ван Перси стартираха заедно в предни позиции.

17-годишният Адам Армстронг започна за първи път като титуляр за Нюкасъл в мач от Премиър лийг. Върнан Анитa също стартира за "свраките", които бяха без наказания Шейк Тиоте.

Домакините започнаха много по-активно, но в 13-ата минута играчите на Нюкасъл претендираха за дузпа, след като Гуфран падна след съприкосновение с Мата. Контакт между двамата имаше, но пък липсваше умисъл в действията на испанеца и Майк Джоунс подмина ситуацията.

В 16-ата минута Рууни изведе много добре Ван Перси, който премина и покрай Алнуик, но не успя да намери вратата. Малко след това Де Хеа за пореден път показа класа, спасявайки силен изстрел на Янмаат.

В 23-ата минута домакините заслужено излязоха напред в резултата. Мата центрира от дълбочина към Фалкао, който, хвърляйки се на терена, върна към Рууни. Английският национал нямаше как да пропусне от няколко метра.

13 минути по-късно Рууни удвои. Фалкао отне една топка в половината на Нюкасъл, Мата отново бе прецизен със своето центриране, асистирайки на голмайстора на Манчестър Юнайтед. Рууни простреля Алнуик за втори път, покачвайки на 2:0.

В 53-ата минута Рууни намери много добре от дълбочина Ван Перси, който засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл за 3:0.

Влезлият като резерва Папис Демба Сисе реализира почетното попадение за "свраките" в 87-ата минута, когато изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Фил Джоунс срещу Джак Колбек.

Юнайтед е на трето място с актив от 35 точки, докато Нюкасъл е 10-и с 23.