Коледно чудо за Хъл Сити (видео)

Хъл Сити сътвори една от изненадите на деня в Премиършип, след като спечели с 3:1 при гостуването си на Съндърланд и веднага се измъкна от зоната на изпадащите за сметка на Кристъл Палас. "Тигрите" не бяха побеждавали от 10 мача насам, като за последно бяха сторили това на 4 октомври.

И днешният мач не започна добре за тях, тъй като още преди изтичането на първата минута те вече изоставаха в резултата. Точен беше Адам Джонсън след грешка на Къртис Дейвис. Голът е любопитен за бившия футболист на Манчестър Сити, защото в предишния кръг той вкара с последното си докосване за победата с 1:0 над Нюкасъл, а днес реализира още с първата си среща с топката.

Този път обаче Хъл Сити не се срина и в 32-ата минута стигна до изравняване чрез Гастон Рамирес, който имаше късмет ударът му да тупне пред вратаря Костел Пантилимон и да го прескочи. Това беше първо попадение за отбора след 333-минутна "суша" за първенство.

Стийв Брус стигна до победата над бившия си тим с два гола след почивката. В 51-ата минута централният защитник Джеймс Честър засече с глава центриране на Рамирес от корнер за 2:1. Изненадващо или не, след това Съндърланд така и не успя да наложи превъзходство и в продължението влезлият секунди преди това Никица Йелавич оформи крайното 3:1 в полза на гостуващия отбор.

"Черните котки" са на 4 точки над изпадащите и в неделя гостуват на Астън Вила, докато Хъл Сити приема последния в таблицата Лестър.